LV RU EN

Pirmdiena, 2022. gada 04. jūlijs
Sandis, Uldis, Ulvis
Ludza
Partly sunny
23°C
 
A A A

Uzvar “Līdaku mednieki”

1. vietas ieguvēju komanda “Pike Hunter” (Līdaku mednieki)

Sestdien makšķerēšanas sacensībās spiningošanā “Lielā Nirzas zivs 2022” lielākos panākumus guva “Līdaku mednieki” Miroslavs Khaliava un Kristiāns Pentjušs. Viņu noķertā loma svars – 9,660 kilogrami. 

Makšķernieku sacensības Nirzas ezerā šogad organizēja biedrība sporta klubs “Latgols” un Ludzas novada pašvaldība. Jau divus gadus nebija iespējams rīkot sacenšanos spiningotājiem pandēmijas ierobežojumu dēļ, tāpēc makšķerēšanas sporta entuziastiem jo saistošāk ir satikties un parādīt savu zivju ķeršanas meistarību, kā arī laimi, jo bez tās spiningošanā nekur. Sacensību mērķis ir popularizēt makšķerēšanas sportu kā aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, kā arī noteikt labākos un veiksmīgos entuziastus zivju spiningošanā.

4. jūnija saulainais un nedaudz vējainais rīts sola labus zivju lomus. Uz sacensībām ierodas 30 makšķerēšanas sporta dalībnieki no 17 komandām. Viņu vidū arī vienīgā sieviešu pārstāve – Evita Ciematniece no komandas “Siļķe kažokā”, kā arī bijušie sacensību uzvarētāji Jurijs Klovāns un Edgars Romanovskis no komandas “Nirza”, kuri iepriekšējā dienā vēl trenējās ezerā spiningot. Jā, čempionu tituls jāaizstāv, bet vai tas izdosies? Pārsvarā sacensību dalībnieki ieradušies no Ludzas, Zilupes un Nirzas, bet ir arī tālāki ciemiņi – no Kaunatas. Komandas un sacensību dalībniekus reģistrē galvenais tiesnesis Staņislavs Narnickis.

Staņislavs pats piedalās spiningošanas pasākumos Latvijā un pērn rudenī ieņēma piekto vietu starp 60 dalībniekiem Aglonā. Viņam palīgos ir Natālija Narnicka, Andrejs Narnickis un Ivars Cavro. Īpaši daudz darba jāveic Natālijai, kurai jākurina ugunskurs un jāvāra zivju zupa.

2. vietas ieguvēju komanda “Zirga smaids”

Kad saņemtas instrukcijas par zvejošanas noteikumiem – drošību uz ūdens, 50 metru obligāto attālumu starp laivām un nosacījumu lietot tikai vienu spiningu katram – sacensības var sākties, un dalībnieki dodas “jūriņā”. Ceļas vējš, tāpēc lielie viļņi būs apgrūtinājums spiningošanā, kā arī laivu pārvietošanā pa ezeru. Tāpat nevar zināt, kā laika maiņa ietekmēs zivju ēšanas paradumus. Tā laiks paiet neziņā, kā sacensību dalībniekiem veicas. Tikmēr sagatavotas balvas uzvarētājiem. Par vislielāko zivi pienākas 200 eiro godalga, apvienojot to ar atpūtu tepat, Nirzas ezera krastā kompleksā “Zirga smaids”. Tāpat sarūpētas vērtīgas balvas, dāvanu kartes makšķernieku veikalā, kausi par 1., 2. un 3. vietu komandām par lielāko lomu (noķerto zivju kopsvaru). Skaita ziņā visvairāk zivis ieguvušajai komandai pienākas arī eholote.

Kad noteiktais laiks iet uz beigām, sāk ierasties pirmie copmaņi un demonstrē tiesnesim savus sasniegumus. Dabiski, ka zivis vispirms tiek mērītas, tikai tad sacensību nolikumā reglamentēta garuma loms tiek svērts. Rezultāts ir dažāds. Ķērušās pārsvarā ir līdakas, taču gadījies pa kādam asarim, pieķēries pat kilogramu smags plaudis. Stiprajā vējā izbraukājušies, spiningisti ķeras klāt karstajai zivju zupai un stāsta par ezerā piedzīvoto. Gandrīz visi ir vienisprātis par to, ka vējā un lielajos viļņos vajadzēja izmantot velcēšanu, tikai tad varēja gaidīt rezultātu.

3. vietas ieguvēju komanda “Zvēri”

Evita Ciematniece atklāj, ka pirmo reizi piedalās sacensībās un līdaka tādā pasākumā arī ir pirmā. Ilgu laiku, kamēr no ezera neieradās visi makšķernieki, lielākās līdakas (2,6 kg) nozvejotāja gods pienācās pašam jaunākajam sacensību dalībniekam – 14 gadu jaunajam Kristiānam Pentjušam, kurš ne pirmo reizi piedalās tādā pasākumā. Tomēr viņa guvuma svaru nedaudz pārspēja Juris Matvejenko (2,945 kg) un Kristiānam nācās palikt otrajā vietā.

Tā makšķerēšanas sacensību spiningošanā “Lielā Nirzas ezera zivs 2022” rezultāti komandu vērtējumā:

1. vieta – “Pike Hunter” (Līdaku mednieki), loms 9,660 kg, Kristiāns Pentjušs un Miroslavs Khaliava. 
2. vieta – “Zirga smaids”, loms 3,595 kg, Aleksandrs Andrejevs un Viktors Sunupļa. 
3. vieta – “Zvēri”, loms 2,945 kg, Juris Matvejenko un Ivars Cavro.

Sacensību organizētāji un dalībnieki izsaka savu pateicību atbalstītājiem un sponsoriem: Ludzas novada pašvaldībai, Atpūtas kompleksam “Zirga smaids”, SIA Vasals VV, Čakla bite, SIA KITT, laikrakstam Ludzas Zeme.

Informācijas avots: Laikraksts “Ludzas Zeme”
Autors: Valdis Naglis

coloring.cool