LV EN

Piektdiena, 2022. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Mostly clear
-7°C
 
A A A

Uzticīgi kalpot Dieva dotai dāvanai

Reizēm gadās tā, ka ieraudzīt un pamanīt tuvāko ir pietiekoši grūti. Viņa klātbūtne ir pašsaprotama un nozīmīgums kļuvis par ikdienas daļu. Pāris soļi. Atkāpe. Redzes ainava top cita. Skatiens nolasa – blakus ir cilvēks, kurš ir bijis uzticīgs saviem sapņiem un mērķiem. Valsts ekonomiskās grūtības, politiskie maldi un sabiedrības vērtību kūleņi ir bijuši tepat līdzās, bet nav novirzījuši tuvāko no ceļa pie savas “Vizbulītes”. Nenodot Dieva doto dāvanu nebūtībai ir vērtīga cilvēka gara iezīme.

Tā Latgales podnieks, J.Soikāna Ludzas mākslas skolas Nautrēnu filiāles pedagogs Pēteris Gailums kopā ar dzīvesbiedri godam kalpo “māla druvā”, skolo jaunos māksliniekus, kopj un uztur ģimenes mājas Jaungailumos ziedoša dārza ieskautā vietā. Caur ugunskristībām saulītē cēlis neskaitāmus traukus.
Mākslinieka darbi ir daudzās Latgales un Latvijas mājās. Ludzāniešiem kā otrajiem tiek dāvāta iespēja apmeklēt Pētera Gailuma 50.gadu jubilejas izstādi “Mans laiks” Ludzas novadpētniecības muzejā, kas pirms tam ir bijusi skatāma Ilzeskalna pagastā.
Ekspozīcija pieejama skatītājiem ir līdz 5.aprīlim – Zaļajai ceturtdienai, kad plkst.12:00 izstādes noslēgumā, ir iespēja satikties ar podnieku, pasumināt gaviļnieku skaistā dzīves jubilejā un saņemt dāvanu no meistara rokām. Dāvanas saņemšanai ir tikai trīs nosacījumi:
1. jāapmeklē izstāde un vērīgi jāskatās;
2. pareizi jāatbild uz 6 jautājumiem (Visas atbildes ir redzamas ekspozīcijā. Divām ir vajadzīgas nelielas zināšanas mūsdienu Latgales mākslas un amatniecības dzīvē). Atbildes jāieraksta anketā un jāatstāj muzeja administrācijā līdz 5.aprīļa plkst.11:00;
3. jāierodas uz tikšanos ar mākslinieku Zaļajā ceturtdienā.
Jūsu uzmanībai jautājumi.
1. Cik gaismas lukturu rotā meistara klēti?
2. Kā sauc kafejnīcu Rēzeknē, kurai podnieks darināja traukus?
3. Kādas divas populārākās ragu formas ir rotājošajām aunu figūrām Pētera Gailuma traukos?
4. Kādas Latgales mākslinieces darbu var redzēt vienā no fotogrāfijām?
5. Dažus traukus Pēteris Gailums ir darinājis kopā ar kādu no Latgales amatniekiem. Nosauciet viņa vārdu?
6. Cik putnu, ir pagriezuši muguras traukiem, un skatās “pasaulē”?
Patīkamu un vērīgu skatīšanos vēlot,
J. Soikāna Ludzas mākslas skolas direktore Sandra Vorkale