LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 31. jūlijs
Ruta, Rūta, Sigita, Angelika
Ludza
Mostly sunny
25°C
 
A A A

Uzņēmumu reģistrs aicina pieteikties Konsultāciju dienai 20.maijā Rīgā un reģionos

UR_logo_kompakts_RGB-2Lai veicinātu uzņēmēju aktivitāti, nodrošinot Komerclikumā noteikto prasību par dalībnieku reģistra pirmā nodalījuma iesniegšanu un pamatkapitāla pārreģistrāciju uz eiro izpildi, Uzņēmumu reģistrs organizē Konsultāciju dienas Rīgā un reģionos. 20.maijā notiks jau otrā Konsultāciju diena visās Uzņēmumu reģistra reģionālajās nodaļās.

Konsultācijas uzņēmējiem Rīgā, Bauskā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Liepājā, Rēzeknē, Saldū, Valmierā un Ventspilī
„Uzņēmumu reģistra mērķis ir sniegt atbalsta uzņēmējiem jauno prasību izpildē, un šī aktivitāte ir viena no iespējām saņemt individuālu konsultāciju par Komerclikuma prasību izpildi attiecīgajam uzņēmumam. Tāpēc aicinām uzņēmējus būt aktīviem un izmantot visas piedāvātās atbalsta iespējas, lai uzņēmuma dokumentācija atbilstu Komerclikuma prasībām,” norāda Guna Paidere, Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāre.

Konsultāciju dienas Rīgā un reģionos ir vēl viena iespēja uzņēmējiem saņemt atbildes uz sev neskaidrajiem jautājumiem par dalībnieku reģistra pirmā nodalījuma iesniegšanu un pamatkapitāla pārreģistrāciju uz eiro, lai visi dokumenti atbilstu normatīvo aktu prasībām. 20.maijā visās Uzņēmumu reģistra reģionālajās nodaļās notiks jau otrā Konsultāciju diena. Informāciju, kā pieteikties konsultācijām konkrētā nodaļā, aicinām skatīt interneta vietnē www.sakartopapirus.ur.gov.lv sadaļā „Tavs palīgs”. Saskaņā ar Komerclikumu dalībnieku reģistra pirmais nodalījums Uzņēmumu reģistrā jāiesniedz līdz 2015.gada 30.jūnijam, tāpēc Konsultāciju diena Uzņēmumu reģistra nodaļās notiks arī jūnijā.

Augstākā uzņēmēju aktivitāte Rīgā un Latgalē, zemākā – Vidzemē
Komerclikuma grozījumi, kas stājās spēkā 2013.gada 1.jūlijā, jeb, tā dēvētie, antireiderisma grozījumi, paredz, ka turpmāk SIA Uzņēmumu reģistrā jāiesniedz dalībnieku reģistra nodalījums, turklāt pirmajam dalībnieku reģistra nodalījumam jābūt iesniegtam līdz 2015.gada 30.jūnijam. Savukārt Komerclikuma grozījumi no 2014.gada 1.janvāra nosaka, ka SIA un akciju sabiedrībām (AS) līdz 2016.gada 30.jūnijam jāveic pamatkapitāla pārreģistrācija uz eiro. Statistikas dati uz 2015.gada 1.maiju liecina, ka uzņēmēju aktivitāte vēl joprojām vērtējama kā zema – aktīvākie bijuši uzņēmēji Rīgas un Latgales reģionā, bet mazaktīvākie – Vidzemē.

Atvieglota prasību izpilde viena dalībnieka SIA
Domājot par uzņēmēju interesēm, Uzņēmumu reģistrs sadarbībā ar Tieslietu ministriju, izstrādāja grozījumus Komerclikumā, kas 7.maijā Pirmajā lasījumā pieņemti arī Saeimā. Šie grozījumi paredz būtiski samazināt administratīvo slogu viena dalībnieka SIA jeb aptuveni 80% no visiem subjektiem, uz kuriem attiecināmas izmaiņas par pamatkapitāla pārreģistrāciju eiro, vienlaikus atvieglojot arī Komerclikuma prasības saistībā ar dalībnieku reģistra pirmā nodalījuma iesniegšanu.

Informatīvā kampaņa „Uzņēmēj, sakārto papīrus!” kā atbalsts pārējiem uzņēmējiem
Lai gan grozījumi Komerclikumā atvieglos prasību izpildi aptuveni 80% uzņēmumu, ir jādomā par atbalstu tiem, kuriem šie grozījumi nav saistoši – norāda Uzņēmumu reģistra pārstāvji. Tieši tāpēc tika uzsākta informatīvā kampaņa „Uzņēmēj, sakārto papīrus!”, kuras mērķis ir ne tikai informēt uzņēmējus par aktuālajām prasībām, bet arī veidot izpratni par to nepieciešamību un sniegt atbalstu dokumentācijas sagatavošanā. Informāciju par kampaņas aktivitātēm aicināms skatīt www.sakartopapirus.ur.gov.lv.

Evija Ivdra,

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67031827, mob.tālr.: 20265822, [email protected]

 

 

coloring.cool