LV RU EN

Otrdiena, 2022. gada 24. maijs
Marlēna, Ilvija, Ziedone
Ludza
Sunny
18°C
 
A A A

Uzņēmējdarbība: vai es to spēju?

Ko iesākt pēc vidusskolas beigšanas? Iestāties kādā augstskolā vai braukt strādāt uz ārzemēm? Un kur pēc tam mācīties? Kas šodien aktuāls mūsu valstī?

Daudzi vidusskolēni tagad uzdod tādus jautājums, un tāpēc Ludzas jauniešu klubs “Lietussargs” piedāvā tev unikālu iespēju piedalīties kluba jaunajā projektā “Jauniešu uzņēmējdarbības veicināšana Ludzas novadā”. Projektu “Jauniešu uzņēmējdarbības veicināšana Ludzas novadā” finansiāli atbalsta Sorosa fonds – Latvija Jaunatnes programmas ietvaros. Plašāka informācija par Sorosa fonda – Latvija atbalsta virzieniem pieejama internetā http://www.sfl.lv/

Projekta “Jauniešu uzņēmējdarbības veicināšana Ludzas novadā” mērķis ir motivēt Ludzas novada jauniešus uzsākt savu uzņēmējdarbību. Projekts ilgs 9 mēnešus, un tajā var piedalīties Ludzas novada jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem. Projekta uzdevumi ir attīstīt jauniešu drosmi uzņēmējdarbības uzsākšanai, radīt lielu daudzumu ideju uzņēmējdarbībai, iepazīstināt jauniešus ar reāliem uzņēmējdarbības modeļiem, “veiksmes stāstiem”, iepazīstināt jauniešus ar projektu izstrādes un biznesa plāna sastādīšanas pamatprincipiem, iepazīstināt jauniešus ar esošām finanšu piesaistes iespējām, motivēt jauniešus un palīdzēt izstrādāt biznesa plānus.

Jautāsi : “Kādēļ nepieciešams šāds projekts?” Ļoti vienkārši: mēs, runājot ar jauniešiem par uzņēmējdarbības uzsākšanu, atklājām, ka daudziem ir tāda vēlme, ir pat reālas idejas, kāda veida darbība tā varētu būt, tomēr trūkst informācijas, kā šo procesu uzsākt, kā sastādīt biznesa plānu un kur atrast naudu savu ideju īstenošanai. Ar šo projektu mēs vēlamies parādīt, ka iespēju ir ļoti daudz, vajadzīga tikai drosme kaut ko darīt, nevis cerība, ka kāds iedos darbu. Projektā ietilpst 5 apmācības, kopā 11 dienas no decembra līdz marta sākumam, pēc tam jauniešiem būs iespēja individuāli konsultēties par biznesa plāna izstrādi. Visas apmācības notiks brīvdienās. Pirmā apmācība “Uzņēmējdarbība: vai es to spēju?” notiks 5.decembrī plkst. 14.00. Bērnu un jauniešu centra zālē, 2.stāvā, Tirgus ielā 22.

Apmācība notiks 2 dienas, kur pirmajā dienā tiks apskatītas šādas tēmas – lietišķā saskarsme, uzņēmējdarbības veiksmes principi, lietišķā etiķete, savu stipro pušu audits. Otrajā dienā jaunieši apgūs sekojošās tēmas – drosmes un uzdrīkstēšanās psiholoģisks skaidrojums, biznesa ideju ģenerēšana, ideju izvērtēšana. Lekcijas pasniegs Karjeras konsultāciju asociācijas valdes loceklis, sabiedrisko attiecību maģistrs Andrejs Kozlovs.

Tāpēc nevelc garumā un piedalies šajā projektā! Piesakies jau tūlīt! Par dalību projektā an apgūtām zināšanās iegūsi sertifikātu!

Pieteikties tu vari, aizpildot anketu https://ludzasnovads.lv/, http://www.ludzasbiblio.lv/ , un www.latgale.lv/lakuga un aizsūtot to uz [email protected]. Vai aizpildot anketu un atnest to uz Bērnu un Jauniešu centra metodisko kabinetu, kurš atrodas Ludzā, Tirgus 22. Ja ir kādi jautājumi par projektu vai neskaidrības, zvaniet pēc 15.00. pa tālruni 20253490 “Lietussarga” dalībniecei Kristīnei Cabulei. Pieteikšanās līdz 3.decembrim! Tā, ka pasteidzies!

Pieteikuma anketa

Kristīne Cabule, “Lietussarga” dalībniece, projekta sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool