LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

Uzņēmējdarbībā pieaug darījumi ārpus EEZ, piemēram, ar Brazīliju, Dominiku un Nigēriju

Ilze Vītiņa, “DHL Express” pārstāve: “Pēc kurjerpasta sūtījumiem var secināt par zināmiem procesiem uzņēmējdarbībā un ekonomikā kopumā gan Latvijas, gan globālā mērogā. Piemēram, līdz ar ekonomikas lejupslīdi palielinājās kurjerpasta sūtījumi uz jaunām valstīm, kas norādīja, ka mūsu uzņēmēji meklē jaunus sadarbības partnerus un apgūst jaunus eksporta tirgus. Pēdējo divu gadu laikā pieaudzis sūtījumu skaits uz valstīm ārpus Eiropas Ekonomikas zonas valstīm, kas nozīmē, ka uzņēmējdarbībā pieaug interese par eksporta tirgiem ārpus Eiropas Savienības.”

No Eiropas Ekonomikas Zonas valstīm stabili līderi, analizējot pēc kurjerpasta sūtījumu galamērķiem, ir Vācija, Zviedrija un Lielbritānija, kas arī ir galvenie valstī saražotās produkcijas eksporta tirgi.

“DHL Express” pērn sūtījumi ārpus Eiropas Ekonomikas Zonas valstīm veidojuši 20% no visiem starptautiskajiem kurjerpasta sūtījumiem.

Uzņēmuma eksperti Latvijas uzņēmumu kurjerpasta eksporta sūtījumu apjomus vērtē kā stabili pieaugošus un šādu tendenci prognozē arī nākotnē. Līdz ar to ir vērojams zināms progress Latvijas eksporta attīstībā kopumā.