LV EN

Otrdiena, 2023. gada 07. februāris
Ričards, Rihards, Nelda
Ludza
Mostly sunny
-2°C
 
A A A

UZMANĪBU! Veselībai bīstama prece – Ķīnā ražotā līme riepu remontam

Veselības inspekcija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un neizmantot līmi ar nosaukumu “KENMASTER TIRE REPAIR GTR 500 CL-1009”, kas atrodama bezkameru riepu remonta komplektā un neatļauti augstā koncentrācijā satur ķīmiskās vielas – benzolu un toluolu*. Benzols ir kancerogēna un mutagēna ķīmiskā viela, savukārt toluols ir reproduktīvai sistēmai toksiska ķīmiskā viela.
Minētā līme ir atzīta par bīstamu preci un nedrīkst tikt pārdota mazumtirdzniecībā. Inspekcija jau ir uzdevusi līmes izplatītājam Latvijā to atsaukt no veikaliem. Inspekcija aicina uzmanīties arī tos patērētājus, kuri šo līmi ir iegādājušies iepriekš.
Inspekcijas speciālisti laboratoriskā monitoringa ietvaros mazumtirdzniecības veikalos atlasīja tirdzniecībā un plašai sabiedrībai pieejamu līmju paraugus. Katrs līmes paraugs tika testēts trīs parametru atbilstībai – benzola, toluola un hloroforma koncentrācija līmes sastāvā, kuru lietošana līmēs ir ierobežota.
Testēšanas pārskatu rezultāti liecina, ka līme ar nosaukumu “KENMASTER TIRE REPAIR GTR 500 CL-1009” satur 69,2% benzola un 1,1% toluola, kas daudzkārtīgi pārsniedz pieļaujamo normu. Benzolu un toluolu nedrīkst izplatīt un lietot līmēs ar koncentrāciju, kas ir vienāda ar 0,1 % no masas vai ir lielāka par to.
Līmes izcelsmes valsts ir Ķīna, svītru kods: 7453002823352, references numurs: VV0222, masa 12 g.
Ar plašāku informāciju par citām bīstamajām precēm, kas konstatētas Eiropas Savienības tirgū, iespējams iepazīties Veselības inspekcijas mājaslapas www.vi.gov.lv sadaļā Datubāzes  Bīstamo preču saraksts, kā arī Eiropas Komisijas mājaslapā.

* Papildus informācijai: Benzols ir klasificēts kā 1.kategorijas kancerogēna un 2.kategorijas mutagēna ķīmiskā viela, savukārt toluols klasificēts kā 3.kategorijas reproduktīvai sistēmai toksiska ķīmiskā viela (pilna klasifikācija pieejama regulas Nr. 1272/2008 harmonizēto vielu sarakstā). Līdz ar to regulā ir noteikts, ka benzolu un toluolu nedrīkst izplatīt un lietot līmēs ar koncentrāciju, kas ir vienāda ar 0,1 % no masas vai ir lielāka par to.