LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 29. jūlijs
Vidmants, Edmunds, Edžus
Ludza
Partly sunny with showers
20°C
 
A A A

Uzmanību! Notiek lapsu un jenotsuņu vakcinācija pret trakumsērgu

autumn-fox_3734Latvijas Republikas Pārtikas un veterinārais dienests šā gada 26.augustā ir uzsācis savvaļas lapsu un jenotsuņu kārtējo vakcināciju pret trakumsērgu.

Vakcinācijai izmanto dzīvu novājinātu trakumsērgas vīrusa SAD BERN MSV Bio 10 celmu saturošu vakcīnu „Lysvulpen por.a.u.v.”. Vakcīna šķidrā veidā ievietota folija kapsulā, kas iestrādāta barības apvalkā. Ēsma izskatās kā brūngans kubiks, nedaudz mazāks par sērkociņa kastīti. Vakcīnas ar lidaparātu palīdzību tiks izvietotas vienmērīgi visā Latvijas Republikas sauszemes teritorijā, ieskaitot piepilsētas un neapdzīvotas pilsētu teritorijas, uz 1 km2 izkaisot 20-23 vakcīnas ēsmas ar 500 metru atstarpi starp lidojumu joslām.

PVD aicina iedzīvotājus, kuri pamanījuši vakcīnu – brūnganu kubiku, nedaudz mazāku par sērkociņu kastīti, to neaiztikt. Īpaši jāpieskata bērni un mājdzīvnieki. Tā kā vakcīnas tiek kaisītas no gaisa, nav izslēgts, ka tās nokrīt arī apdzīvotu vietu tuvumā, kur var piesaistīt bērnu un savā vaļā palaistu dzīvnieku – suņu un kaķu interesi.

Lai gan vakcīna nav bīstama ne cilvēkam, ne mājdzīvniekam, ne apkārtējai videi, tā ir paredzēta lietošanai tikai meža dzīvniekiem, tāpēc vakcīnu nedrīkst aiztikt.

coloring.cool