LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 26. novembris
Sebastians, Konrāds, Sebastijans
Ludza
Mostly cloudy
1°C
 
A A A

Uz Vāciju – pēc starptautiskas pieredzes

No 24.jūnija līdz 1.jūlijam 6 jaunieši no Ludzas, Ciblas un Kārsavas novadiem piedalījās starptautiskajā jauniešu nometnē „Multicamp 2017”, kas norisinājās Uelzenē, Vācijā. Šajā nometnē satikās Uelzenes sadarbības reģionu/pilsētu jaunieši (pārstāvji no Polijas, Baltkrievijas un, protams, Latvijas, Ludzas, Ciblas un Kārsavas novadiem), lai mācītos viens no otra, dalītos pieredzē, iepazītos, attīstītu komunikācijas spējas u.c. Nometnes tēma – „Es Eiropā” un tajā piedalījās 40 jaunieši. Šī nedēļa bija piesātināta ar radošajām darbnīcām, kopīgiem pasākumiem, izbraucieniem, piedzīvojumiem un daudziem skaistiem atklājumiem. Jā, katrs no mums bija unikāls, atšķirīgs no citiem, taču nevar noliegt to, ka mūs vienoja arī kopīgais – nav svarīgi, kuru valsti pārstāvi, toties ir būtiski, kas tu esi, kāda ir tava būtība, kāds tu esi kā cilvēks. Bieži vien mēs dzīvojam stereotipos un nevēlamies saprast, ka ES dzīvo tādi pat cilvēki kā mēs. Tikai no katra paša un mums visiem kopā ir atkarīgs, kādi cilvēki dzīvos mūsu valstī un/vai ES. Šī nometne ļāva paraudzīties plašāk un lika aizdomāties par daudziem svarīgiem jautājumiem.

Atmiņās dalās nometnes dalībniece Agnese Kalvīte: “Pirmo reizi biju šādā veida braucienā ārpus Latvijas. Biju patīkami pārsteigta par organizētību, atsaucību, viesmīlību no vāciešu puses. Neskatoties uz to, ka mēs, jaunieši, bijām no dažādām valstīm, tas netraucēja sazināties un veidot kontaktus, izmantojot gan vācu, gan angļu valodu. Arī vācieši izmantoja abas valodas, jo nometnē bija jaunieši, kas vācu valodu nepārzināja. Liels bonuss bija ekskursijas – uz Uelzeni un Hamburgu, kas palīdzēja iepazīt Vāciju un radīt priekšstatu. Pēc brauciena noteikti varu teikt – uz Vāciju vēlos doties vēl!”

Stāsta nometnes dalībniece Madara Kozlova: “Šī nometne bija īsts izaicinājums. Pirmo reizi man nācās sarunāties visās valodās, izņemot savu dzimto! Mēs iepazināmies ar daudziem citiem cilvēkiem, kas lika mums sajust sevi kā ne tikai daļu no Latvijas, bet arī daļu no Eiropas. Mēs arī ieguvām daudz atmiņā paliekošu iespaidu, piedzīvojumu. Arī daudz uzzinājām par pašu Vāciju. Mēs iepazinām Vācijas kultūru, tradīcijas, cilvēkus. Ieguvām daudz jaunu draugu. Mēs ceram visus kādreiz vēl redzēt. Ar šo domu bija ļoti grūti sadzīvot prombraukšanas laikā un arī pēc nometnes. Vēlos teikt paldies Solvitai Binovskai par to, ka bija ar mums visas nometnes garumā. Organizatoriem un visiem, visiem, kas ir saistīti ar šo projektu. Paldies arī skolotājai Līgai Batņai, kuras vācu valodas stundu zināšanas ļoti noderēja Vācijā”.

Milzīgs paldies nometnes organizatoriem: E.Bohne un Uelzenes apgabala starptautiskajai sadarbības komitejai, Ch.Helms, S.Helms, A.Quednau, P.Hellström un visai radošajai komandai. Sirsnīgs paldies Ludzas draugu klubiņam un, jo īpaši Tomasam Grams, kā arī iepriekš minētām pašvaldībām un Ludzas novada Bērnu un jauniešu centram par sniegto atbalstu.

Solvita Binovska,

Ludzas novada jaunatnes lietu speciāliste

coloring.cool