LV EN

Trešdiena, 2022. gada 07. decembris
Dzirkstīte, Anta, Antonija
Ludza
Partly cloudy
-4°C
 
A A A

Uz labdarības projekta “Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” atbalstu šogad cer vairāk kā 350 bibliotēkas

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrībai un labdarības projektam “Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” lūgts palīdzēt iegādāties visu vai daļēju lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu un jauniešu žūrijas” grāmatu kolekciju vairāk kā 350 bibliotēkām. (bibliotēku saraksts – pielikumā).
Šogad Bērnu un jauniešu žūrijai pieteikušās 524 bibliotēkas (pagājušajā gadā – 450) un 15 000 bērnu un jauniešu (pagājušajā gadā – 10 000). Pieaugusi gan interese par lasīšanu, gan lasošo bērnu skaits, bet naudas līdzekļu bibliotēkām un LNB Bērnu literatūras centram ir katastrofāli maz. Tādēļ tiek turpināts labdarības projekts “Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa”.
Lai palīdzētu visām bibliotēkām, nepieciešams ap 25 000 latu. Ziedot iespējams www.ziedot.lv vai piezvanot uz viena lata ziedojumu tālruni 90006889.
Biedrība īpaši aicina reģionālos uzņēmumus būt atsaucīgiem un atbalstīt vietējās bibliotēkas, palīdzot tām iegādāties bērnu grāmatas.
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības labdarības projekts “Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” palīdz jaunākajām un labākajām bērnu grāmatām nonākt bibliotēkās un dod iespēju “Bērnu un jauniešu žūrijā” piedalīties arī tām bibliotēkām, kurām līdzekļu grāmatu iegādei šogad nepietiek. “Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” ir daudzu bibliotēku vienīgā cerība piedavāt bērniem un jauniešiem jaunu un kvalitatīvu literatūru. Pagājušajā gadā ar labdarības projekta palīdzību un ziedotāju atbalstu iegādātas grāmatas 200 bibliotēkām – visām, kuras pašas saviem līdzekļiem tās iegādāties nevarēja.
Labdarības projektā arī šogad iesaistījušies “vēstnieki”: Evelīna Strazdiņa, Kārlis Kazāks, Andris Sējāns, Una Gavare, Irīna Pīgozne, Mārtiņš Zemītis, Lauris Liepa, Inese Zandere, Sarmīte Ēlerte, Ilze Dobele, Elīna Bīviņa, Ilze Egle, Toms Auškāps, Dace Vizule, Indra Sproģe, Gatis Rozenfelds, Lienīte Osipova, Aurēlija Anužīte – Lauciņa, Lauris Aleksejevs, Dāvis Auškāps, Ingus Ulmanis, Daina Jāņkalne, Pauls Raudseps.
“Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” informatīvi atbalsta: Latvijas Televīzijai, Latvijas Radio, Diena, Dienas žurnāli, žurnāls „Mans Mazais”, žurnāls IR, žurnāls „Pie galda”, www.draugiem.lv, www.ir.lv, www.satori.lv, www.delfi.lv, www.tvnet.lv, www.diena.lv.

Bērnu un jauniešu žūrijas 2012 kolekcijā iekļautas un lasīšanai un vērtēšanai tiek nodotas labākās un jaunākās grāmatas:
1.-2.klase
Inese Zandere Dieguburti, liels un mazs
Māra Cielēna Ežuļa peldriņķis, Lietusdārzs
Zdeņeka Milers, Eduards Petiškas Kurmītis un bikses, Zvaigzne ABC
Evija Gulbe Koko un Riko, Zvaigzne ABC
Aleksandrs Štefensmeijers Līzelotei nenāk miegs, Jumava

3.-4.klase
Sinika Nopola, Tīna Nopola Salmenīte un Čībiņa, liels un mazs
Uldis Auseklis Zīlītes pīlītes pūš, Zvaigzne ABC
Mika Kerenens Nozagts oranžs divritenis, Zvaigzne ABC
Mikolajs Ložiņskis Būtnes bēg, liels un mazs
Anna Strautniece Labu labais, kreisi kreisais, Alis

5.-7.klase
Valdis Rūmnieks Atnācēji, Zvaigzne ABC
Ulfs Starks Mans draugs Pērsijs, Bufalo Bils un es, liels un mazs
Māris Rungulis Nekrietnais Alfrēds, liels un mazs
Robs Regers, Džesika Grunere Emīlija dīvaine, Jāņa Rozes apgāds
Urzula Poznanski Erebos, Zvaigzne ABC

8.-12.klase
Andris Akmentiņš Zemeņu blūzs, Zvaigzne ABC
Ilze Eņģele 75 dienas, Zvaigzne ABC
Rūta Šepetis Starp pelēkiem toņiem, Zvaigzne ABC
Alise Kuipere Dzīve uz ledusskapja durvīm, Turība
Toms Kreicbergs Dubultnieki un citi stāsti, Zvaigzne ABC

Vecāku žūrija
Daniels Penaks Skolas sāpes, Omnia Mea
Marks Hedons Savādais atgadījums ar suni naktī, Jāņa Rozes apgāds
Džordi Sjerra i Fabra Kafka un ceļojošā lelle, Pētergailis
Ērlenns Lū Doplers, Nordisk

Bibliotēku saraksts

Informāciju sagatavoja:
Sanita Kitajeva,
LNB Atbalsta biedrība
67843767
29355624
sanita@gaisma.lv