LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 03. augusts
Augusts
Ludza
Partly sunny
20°C
 
A A A

Ūdenssaimniecības projekta Ludzā darbu gaita

Ludzas pilsētas iedzīvotāji jau būs pamanījuši, ka kopš pagājušā gada jūlija un visa šā gada laikā notiek dzīva rosība pilsētas ielās, kurās periodiski tika un tiek veikti būvdarbi “Ūdensapgādes, kanalizācijas tīklu, KSS būvniecība un rekonstrukcija” līguma “Ūdenssaimniecības attīstība Ludzā” projekta ietvaros. Kā ir veicies ar līguma realizāciju detalizētāk stāsta SIA “MB Akva” projekta vadītājs M. Grīnbergs.

Kā jau iepriekš tikām minējuši, efektīvākai projekta realizācijai “Ūdensapgādes, kanalizācijas tīklu, KSS būvniecības un rekonstrukcijas” līguma ietvaros paredzamos darbus esam sadalījuši III būvniecības un projektēšanas kārtās, pateicoties kam būvdarbi notiek saskaņā ar sākotnēji nosprausto laika grafiku un pat nedaudz to apsteidzot. Līguma gala termiņš ir šī gada 12. novembris. Uz pagājušā gada augustu tika pilnībā pabeigti visi projektēšanas darbi, ir uzsākti un faktiski pabeigti I kārtas ietvaros paredzētie būvdarbi kopumā ir uzbūvēti 5 700 m ūdensapgādes tīklu, 466 m kanalizācijas pašteces tīklu, kā arī veikta Liepājas notekūdeņu pārsūknēšanas stacijas rekonstrukcija. Pabeigti asfaltbetona segumu atjaunošanas darbi, I kārtās ietvaros izbūvētos būvdarbus paredzēts nodot ekspluatācijā jūlija mēnesī.

Lai tiktu sekmīgi apgūti plānotie finanšu līdzekļi 2009. gadam, gada nogalē pārsvarā tika likts uzsvars uz maģistrālo ūdensapgādes tīklu izbūvi ar beztranšeju rakšanas metodi tika izbūvēti aptuveni 80 % no līgumā paredzētajiem ūdensapgādes maģistrālajiem vadiem. Lai saglabātu un nodrošinātu Ludzas pilsētas notekūdeņu pārsūknēšanas sistēmas darbību pavasara periodam, kad ir visintensīvākā virszemes sniega kušanas ūdeņu infiltrācija kanalizācijas tīklos un strauji palielinās pārsūknējamo notekūdeņu daudzums uz pilsētas notekūdeņu attīrīšanas iekārtām, savlaicīgi šī gada janvāra mēnesī tika uzsākti Liepājas notekūdeņu pārsūknēšanas sūkņu stacijas rekonstrukcijas darbi. Tika ierīkota pagaidu sūknētava, veikti esošās virszemes apkalpes ēkas demontāžas darbi, demontētas vecās tehnoloģiskās iekārtas, stacijas pieņemamajā kamerā uzstādīts jauns stiklaškiedras rezervuārs, tehnoloģiskais aprīkojums, noslēgarmatūra, notekūdeņu pārsūknēšanas sūkņi, to automātikas sistēma. Uzstādīta jauna apkalpes virszemes ēka. Ir pabeigti jauno Ezerkrasta un Lauktehnikas notekūdeņu pārsūknēšanas sūkņu staciju pazemes rezervuāru izbūves darbi, uzsākti tehnoloģiskā aprīkojuma montāžas darbi.

Pateicoties šī gada bargajai ziemai, bez speciālām gruntsūdeņu pazemināšanas iekārtām varējām izbūvēt ģeoloģiski sarežģīto maģistrālo kanalizācijas kolektoru Miglenieka ielas posmā no Jurdža KSS līdz Latgales ielai.

Projektā “Ūdenssaimniecības attīstība Ludzā” pabeigti I kārtas ietvaros paredzētie būvdarbi: kopumā ir uzbūvēti 5 700 m ūdensapgādes tīklu, 466 m kanalizācijas pašteces tīklu, kā arī veikta Liepājas notekūdeņu pārsūknēšanas stacijas rekonstrukcija. Pabeigti asfaltbetona segumu atjaunošanas darbi, I kārtās ietvaros izbūvētos būvdarbus paredzēts nodot ekspluatācijā jūlija mēnesī. Turpinās II un III kārtas ietvaros atlikušie paredzētie būvdarbi – no izbūvētajām ūdensapgādes tīklu maģistrālēm tiek izbūvēti ēku pievadi līdz ielu sarkanajām līnijām. Uzsākta pēdējo lielāko UK tīklu posmu izbūve Latgales ielā.

coloring.cool