LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

Tuvojas NĪN apmaksas termiņš

nin-terminji15. novembris ir termiņš, līdz kuram jānomaksā Nekustamā īpašuma nodokli (NĪN), ja tas nav izdarīts agrāk. Nodokli par zemi un mājokli aprēķina par gadu, un tas tiek sadalīts četros maksājumos (31. marts, 16. maijs, 15. augusts un 15. novembris). Ļoti svarīgi ir maksājumus veikt savlaicīgi. Ja samaksas termiņi ir nokavēti, tad atbilstoši likumam par termiņa kavējumu tiek aprēķināta nokavējuma nauda – no laikā nenomaksātā pamatparāda 0,05 % par katru nokavēto dienu. Nokavējuma nauda tiek aprēķināta automātiski – to veic datorprogramma. Lai izvairītos no papildus summām, nodoklis jāmaksā savlaicīgi. Ja tas ir nomaksāts kaut kad decembrī par visu gadu – tas jau ir stipri par vēlu, nokavējuma naudas rēķināšana sākusies jau ar pirmo nokavēto maksāšanas termiņu.

Līdz 15. novembrim ir jāsamaksā arī nomas maksa par zemes gabaliem, kas iznomāti no pašvaldības. Jāpiebilst, ka ir sagatavoti grozījumi normatīvajos aktos, kas paredz, ka nākamgad arī par nomas maksas kavējumiem tiks aprēķināta nokavējuma nauda.

coloring.cool