LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 03. decembris
Raita, Jogita, Evija
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

Tuvojas 9. Daugavpils Zinātnes festivāls

Zinatnes_festivals2014No 22. līdz 26. septembrim visi interesenti tiek aicināti aizraujošā un zināšanas bagātinošā  ceļojumā – 9. Daugavpils Zinātnes festivālā, kura laikā ikviens festivāla apmeklētājs, iesaistoties dažādās aktivitātēs, saprotamā veidā iepazīs un izvēlēsies savu zinātni.
 
Daugavpils Universitātes Zinātņu prorektore Inese Kokina: „Zinātnes festivāls ļauj iepazīt zinātnes pasauli, pavērot, kā tā tiek izmantota mūsu ikdienas dzīvē, uzzināt jaunus un pārsteidzošus faktus par labi zināmām un ierastām lietām un procesiem. Festivāla mērķis ir vienkāršā un uzskatāmā veidā izglītot sabiedrību par aktuālām zinātnes tēmām, rosināt jauniešus pievērsties zinātniskiem pētījumiem. Tā laikā ir paredzēti pasākumi dažādām  mērķauditorijām – skolēniem, skolotājiem, studentiem, uzņēmējiem,  pašvaldību darbiniekiem u.c.”

9. Daugavpils Zinātnes festivāls piedāvās dažādas izstādes, interaktīvās aktivitātes un lekcijas, kas notiks arī jaunuzceltajā Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju mācību korpusā.

Festivāla programma

Zinātnieku nakts programma

Īpašie festivāla viesi:

  • Francijas institūts Latvijā, kas sagatavojis izstādi “Zeme mūsu rokās”, kas līdz 24. septembrim tā vēstīs par dzīvi saskaņā ar apkārtesošo vidi, par patēriņu un ražošanu rītdienai, kā arī atbildīgu resursu pārvaldīšanu.
  • L`OREAL Baltic, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) un Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) aicina sabiedrību, īpaši jauniešus, iepazīt zinātni kā nozari, kurā iespējami augsti dzīves sasniegumi un veiksmīga karjera, aizrautība un nemitīga attīstība.


Nedēļas laikā Daugavpils Universitātes korpusi Parādes ielā 1 un Parādes ielā 1 A kļūs par zinātnes un jaunatklāsmes centru, kurā varēs modelēt kristālus, iepazīt zinātnisko laboratoriju ikdienas darba ritējumu, darboties meistarklasēs,  piedalīties lekcijās, spēlēs un  konkursos, apgūstot daudz jaunu un interesantu zināšanu.

Zinātnes festivālu 26. septembrī no plkst. 17:00 līdz 22:00 noslēgs Zinātnieku nakts. Tās tēma šogad ir „Kristāli”.

Uz tikšanos 9. Daugavpils Zinātnes festivālā 22. – 26. septembrī Daugavpils Universitātē!

Jautājumu gadījumā lūdzam griezties
DU Zinātņu daļā
Vienības ielā 13 – 219. kabinetā
tālr. +371 65425452, +371 22042902
e-pasts: [email protected]

coloring.cool