LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Turpinās sadarbība ar Zaslavļas pašvaldību

26. janvārī Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs un pašvaldības izpilddirektors Sergejs Jakovļevs pārstāvēja Ludzas novada pašvaldību XVIII mūzikas svētkos Ludzas novada sadraudzības pilsētā Zaslavļā, Baltkrievijas Republikā. Uz svētkiem Ludzas novada pārstāvjus aicināja Zaslavļas pilsētas izpildkomiteja.

Šī kultūras pasākuma laikā abu pašvaldību vadība tikās arī, lai pārrunātu turpmākas sadarbības iespējas ekonomikas, izglītības, kultūras un sporta jomā.

E. Mekšs un S. Jakovļevs apmeklēja Zaslavļas pilsētas un Minskas rajona dzīvokļu un komunālās saimniecības objektus, Republikas airēšanas sporta olimpisko centru.

Labi iespaidi gūti, apmeklējot kultūras pasākumus, mūzikas festivāla “Заслаўе-2018” ietvaros – Zaslavļas mākslas skolas pedagogu un audzēkņu darbu izstādes atklāšanā un kamermūzikas koncertā, ko sniedza profesora Mihaila Finberga vadītais Baltkrievijas Nacionālais akadēmiskais orķestris, tā fleitistu, klarnetistu, pūtēju ansambļi, kā arī bigbends.

Ludzas novada pašvaldības pārstāvjiem bija iespēja apmeklēt siltumapgādes uzņēmumu, kas nodrošina apkuri Zaslavļas un arī Minskas apgabalā (izņemot Minsku). Centrālajā katlumājā tiek izmantota pārsvarā gāze, bet arī šķelda. Uzņēmuma pārstāvji savulaik apmeklēja arī SIA “Ludzas Bio – enerģija” katlumāju. Zaslavļas uzņēmumā šķelda tiek izmantota, ja gaisa temperatūra nepārsniedz – 10 o C, ražošanas procesi te arvien vairāk tiek automatizēti, iekārtas tiek modernizētas, tiek īstenota koģenerācija – saražoto elektrību ir iespēja novirzīt sadales tīkliem.

Apmeklējot vidusskolu, kas uzbūvēta pirms 7 gadiem un ir paredzēta 1700 skolēniem (tie tagad mācās 2 maiņās), Ludzas novada pašvaldības vadītāji īpašu vērību veltīja baseinam. Tas un divas sporta zāles ir uzcelts vienlaicīgi ar skolu. Baltkrievi atzīst, ka bija vērts būvēt baseinu ne vien tāpēc, ka Zaslavļa specializējas dažādos ūdenssporta veidos, bet arī tāpēc, ka bērni, izmantojot baseini, aug veselīgāki un vispusīgāk attīstīti. Tā ir iespēja vairāk pievērsties interesantām fiziskām aktivitātēm ne tikai datorspēlēm u.tml.. – Redzot Baltkrievijas draugu pieredzi, esam vēlreiz pārliecinājušies, ka mūsu pašvaldības lēmums būvēt Ludzā baseinu, ir pareizs, – atzīst E. Mekšs.

Skolā tika pārrunātas iespējas attīstīt sadarbību izglītības jomā. Zaslavļas pedagogi dalās pieredzē ar kolēģiem Lietuvā, Polijā un Igaunijā, viņi labprāt iepazītu arī Ludzas skolu darbu un pastāstītu ludzāniešiem par savu pieredzi.

Zaslavļa atrodas pie valsts galvaspilsētas Minskas. Tajā dzīvo apmēram 15 000 iedzīvotāju. Šī pilsēta pirmo reizi hronikās minēta 12. gadsimtā. Zaslavļas un Ludzas novada sadarbība aizsākās 2008. gadā, sadarbības līgums parakstīts 2013. gadā. 

Ērika Bondarenko,
sabiedrisko attiecību speciāliste 

coloring.cool