LV RU EN

Svētdiena, 2022. gada 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis
Ludza
Mostly sunny
10°C
 
A A A

Turpinās Ludzas novadu veidojošo pašvaldību apvienošanās projekta Ziņojuma 1.redakcijas sabiedriskā apspriešana

Šādi priekšlikumi un jautājumi ir izskanējuši līdzšinējās apspriešanas sapulcēs: piedāvājums lauksaimniecības konsultantus pārdēvēt par lauksaimniecības attīstības konsultantiem. Kā tiks organizēti komunālās saimniecības pakalpojumi pagastu teritorijās. Vai tiks saglabātas skolas, kas veiks izglītības iestāžu komunālo saimniecību, kas veiks ceļu tīrīšanu pagastā ziemas periodā. Apvienošanās projekta dokumentam būtu lietderīgi pievienot terminu skaidrojumu; Teritoriālā komisija/padome – kas tā ir, kādus jautājumus skata.Deputātu skaits novadā; Komunālā saimniecība novadā – kas koordinē, kas atbild uz vietas pagastu pārvaldē, vai tarifi būs visur vienādi?

Finanšu plūsma novadā; Skolu tīkls novadā; Tiek izteikts priekšlikums novadā izveidot informācijas tehnoloģiju nodaļu, vides aizsardzības speciālista un veselības aprūpes koordinatora štata vienību. Tika piedāvāts pagasta pārvaldes (pakalpojumu centra) administratīvās struktūras shēmā iekļaut tikai pagasta pārvaldes (pakalpojumu centra) darbiniekus, kas tieši pakļauti pagasta pārvaldes (pakalpojumu centra) vadītājam.

Kā tiks ievēlēts pagasta pārvaldes vadītājs;Vai darba drošības aizsardzības speciālists būs novada centrā, vai arī šāda štata vienība būs uz vietas pagastā;Priekšlikums organizēt novadu veidojošo grāmatvedības speciālistu tikšanos, lai konkretizētu grāmatvedības funkcijas pagasta pārvaldē.

Cik saistošs apvienošanās projekts būs jaunajai novada domei;Kāds ieguvums no apvienošanās būs pagastam;Kas pārstāvēs pagasta intereses novada domē;Izteikt rakstisku priekšlikumu Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai, ka vēlēšanu likumā jānosaka, ka pagasta interešu pārstāvībai novada domē jābūt 1 deputātam no katra pagasta;Noteikt, kādas būs grāmatvedības funkcijas uz vietām pagastu pārvadēs;

Priekšlikums novadā izveidot 2 izpilddirektora vietnieka štata vienības sakarā ar to, ka būs liels darba apjoms ar pagastu pārvalžu darba koordināciju; pagasta pārvaldē izveidot lopu apzīmētāja štata vienību un noteikt, ka uz vismaz diviem pagastiem ir viens zemes ierīkotājs.

coloring.cool