LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija
Ludza
Mostly sunny
19°C
 
A A A

Tūristu skaits pārliecinoši pieaug!

TurismsJūlijs ir karstākais tūrisma sezonas mēnesis – atvaļinājumu un ceļojumu laiks, kad sastādīti maršruti un naktsmītnes rezervētas jau ilgi pirms ceļojumiem. Latgalei šī tūrisma sezona solās būs daudz labāka par iepriekšējām – pretēji Latvijas medijos (LNT Brokastis) izskanējušām nepatiesajām un tendenciozajām ziņām.

Arī Ludzas novadā pilnīgi noteikti šogad ir vairāk gan ārzemnieku, gan Latvijas ceļotāju. To apstiprinās gan Tūrisma informācijas centra darbinieki, gan tūrisma objektu un pakalpojumu sniedzēji – dažviet jau pusgadā sasniedzot pagājušā gada rādītājus, un tiek lēsts, ka gada beigās pieaugums varētu sasniegt vairāk nekā 30 %. Šobrīd arvien grūtāk tūristiem ir atrast naktsmājas, nākas rēķināties ar citiem ceļotājiem ari tūrisma objektos, kafejnīcās, atpūtas vietās pie ezeriem. Pieprasītākās ir: jaunais papildinātās realitātes 3D projekts Ludzas pilskalnā, interesantas aktivitātes, tostarp amatnieku darbnīcas, lauku saimniecības, kulinārais mantojums, atpūta pie ezeriem. Ceļotāji atzinīgi novērtē skaisto vecpilsētas laukumu, ērto un krāšņo parku, jaunās ielas, gājēju promenādi, skvērus, interesantos dizaina risinājumus un puķu stādījumus, jaunās atpūtas vietas pie Ludzas un novada ezeriem, jaunās norādes pilsētas ielās, sirsnīgo apkalpošanu, mājīgo atmosfēru un daudzās citas labās lietas, kas viesiem rada patīkamu uzturēšanos un neaizmirstamus iespaidus par senāko Latvijas pilsētu. Iepriekšējo gadu darbs jaunu interesantu tūrisma produktu veidošanā, infrastruktūras sakārtošanā un pilsētas un novada sakopšanā un labiekārtošanā, kā arī reklāmā starptautiskajās tūrisma izstādēs un mārketinga akcijās ir devis rezultātus – stabili ir pieaudzis ārvalstu tūristu skaits, palielinājusies valstu ģeogrāfija, no kurām ceļotāji atbraukuši iepazīt Latgali. Visvairāk zilo ezeru zemē mēs varam sastapt Nīderlandes, Krievijas, Lietuvas un Igaunijas, Austrijas, Itālijas, Polijas, Vācijas, Francijas un arī Skandināvijas valstu tūristus. Vairāk redzam arī mūsu valsts ceļotājus, apceļojot dzimto zemi. Ir vērojama tendence pieaugt tai ceļotāju mērķa grupai, ko savulaik krīze bija aizbiedējusi no Latgales – ģimenes ar bērniem un draugu kompānijas, kad atpūšas kādā no viesu namiem pie ezeriem un apceļo tuvākas apkārtnes. Ja krīzes laikā tūristu skaits bija samazinājies visos reģionos, tad šobrīd Latgale ir kļuvusi par populāru tūristu galamērķi. Ceļotāji savos maršrutos vēlas apmeklēt gan lielos populāros jauno objektus – Marka Rotko centru Daugavpilī, Rēzeknes koncertzāles „Gors” pasākumus, pirmo Latvijā papildinātās realitātes projektu Ludzas viduslaiku pilī un daudzu citu jauno tūrisma  objektu apmeklējumu , kas piesaista Latgalei tūristus  arvien ilgāku laiku – 3 un vairāk dienas.

Atliek novēlēt veiksmi un izdošanos, izturību un konstruktīvu sadarbību turpmākajos gados latgaliešiem, attīstot un pilnveidojot savu tūrisma potenciālu.

Līga Kondrāte,

Ludzas novada TIC vadītāja

coloring.cool