LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-4°C
 
A A A

Tūristiem un ludzāniešiem – sakārtota vecpilsēta

Noslēgti būvdarbu līgumi un tiek uzsākti darbi pilsētbūvniecības projektā, kas paredz renovēt valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa daļu – Ludzas viduslaiku pilsdrupas un izveidot Mazā Ezerkrasta gājēju promenādi Ludzas vecpilsētā.

Ludzas viduslaiku pilsdrupu fragmentu renovāciju – konservāciju uzsāk SIA Nabes Muiža. Jāteic, ka šāda veida darbi jāveic, izmantojot speciālu metodiku un tehnoloģiju. Ir darbi, kas jāveic sertificētam akmens materiālu restauratoram. Sienu restaurācijai un apdarei tiks izmantoti tradicionāli, oriģinālam atbilstoši materiāli, pirms to iestrādes mūrī tie tiks speciāli mērcēti, atsāļoti. Mūrim izmantos māla pilnķieģeļus, bet apakšējai daļai – laukakmeņus un lauskas, ko var atrast uz vietas objektā. Tāpat, uzsākot darbus, tiks veiktas esošās javas ķīmiskās analīzes un jaunās javas laboratoriska pārbaude.

Galvenais gan restauratoru, gan pilsētas saimnieku uzdevums – maksimāli saglabāt un nostiprināt autentisko materiālu, kā arī nodrošināt mūra virsmas un konstrukciju stabilitāti.

Pilsētniekiem un viesiem jārēķinās ar daļējām neērtībām, jo renovācijas darbu laikā ap mūriem tiks montētas sastatnes, daļa teritorijas tiks ierobežota pastaigām un apskatei. Darbus plānots pabeigt 26. oktobrī.

Balvu uzņēmums SIA SanMar būve uzsāks darbus Mazā Ezerkrasta ielas rekonstrukcijā. Tiks veikta apgaismojuma renovācija, gājēju celiņa un ielas rekonstrukcija un ezera krasta labiekārtošana. Šeit tiks izzāģēti koki, izlauzti celmi, atjaunotas kāpnes, tīrīta krasta mala, uzstādīti soliņi un atkritumu urnas, iesēts zālājs.

Šeit, vecpilsētā, tiks piedāvāts jauns tūrisma produkts – komplekss, atraktīvs, vēsturiskā tūrisma produkts – marķēts maršruts ar atraktīviem elementiem – pilsētas simbolu atslēgu, kuras kalpos kā ceļvedis.

Pastaigu maršruts pa vecpilsētu Atver Ludzu dos iespēju viesiem un tūristiem iepazīt Ludzas vēsturi, apskatīt senākās Latvijas pilsētas kultūrvēstures objektus un izdzīvot leģendu par nogrimušo pils ķēņinieni Lūciju. Kopumā maršrutu veidos 50 atslēgas, tās būs iestrādātas (iespiestas) bruģī un 10 metāla plāksnes ar informāciju par objektu. Šāds tūrisma produkts iepriekš Ludzas pilsētā nav bijis un tas funkcionāli atšķirsies no līdz šim piedāvātajiem tūrisma produktiem – ekskursijas gida pavadībā.

Arī šeit būs satiksmes ierobežojumi darbu veikšanas laikā.

Darbus Mazā Ezerkrasta ielā plānots pabeigt 25. novembrī.