LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 16. oktobris
Daiga, Dinija
Ludza
Mostly cloudy
5°C
 
A A A

Top mākslinieku dāvana Ludzai

Ja šonedēļ Ludzā vai pilsētas apkārtnē redzat strādājam kādu mākslinieku, tad ziniet, ka tas ir viens no starptautiskā plenēra ‘’Lūdzu uz Ludzu” 13 dalībniekiem. Plenērs Ludzā notiek jau ceturto reizi. Pirmo, mākslinieka Osvalda Zvejsalnieka rosināti, Ludzas Novadpētniecības muzeja darbinieki rīkoja 2007. gadā.

Plenēra “Lūdzu uz Ludzu” atklāšana notika pirmdien, 7. augustā. Māksliniekus sveica novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs, novēlot māksliniekiem iedvesmu un radošu gaisotni. Plenērā tapušie darbi būs skaista dāvana pilsētas jubilejā un glabāsies mūsu muzejā.  

Mēs nodrošināsim jūsu darbam labvēlīgus apstākļus, – solīja priekšsēdētājs,- lai šī nedēļa būtu iespaidiem bagāta.

Plenēru organizē Ludzas novada pašvaldība un Novadpētniecības muzejs, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Latgales reģiona attīstības aģentūra.  Tālākie viesi ir poļu mākslinieki Matuss Krasons un Rišards Kukabs no Polijas pilsētas Dembicas, lietuviešu gleznotāji Irina Amosova Novikova, Andrejs Denisenko un Vera Civenkova. Plenērā piedalās Latgales mākslinieki Osvalds Zvejsalnieks, Vladimirs Serkovs, Vjačeslavs Fomins, Iveta Ladusāne, Inese Kaziniece, Andris Misāns, Gunita Zālīte Misāne, Irina Martjukova.

Muzeja direktore Milāne Bule pasniedza katram māksliniekam starta komplektu darba uzsākšanai un aicināja māksliniekus pievērsties ne tikai ainavu gleznošanai, bet zīmēt arī ludzāniešu portretus.

Pasākumā dzīvespriecīgu atmosfēru radīja Karīnas Demko-Senkānes akordeona melodijas un latgaliešu tautasdziesmas.

Plenēra rezultātus varēsim redzēt piektdien, 11. augustā plkst. 16:00, kad Ludzas Novadpētniecības muzejā tiks atklāta mākslinieku darbu izstāde.

Vanda Žulina

coloring.cool