LV EN

Piektdiena, 2023. gada 03. februāris
Vida, Ida, Aīda
Ludza
Partly cloudy
-6°C
 
A A A

Tikšanās ar slaveno režisoru

Pasaulslavenais dokumentālā autorkino veidotājs Hercs Franks (slavenā fotogrāfa V. Franka dēls) dzimis un audzis Ludzā. Šobrīd viņš dzīvo Izraēlā un joprojām aktīvi strādā. Savas filmas režisors veido sadarbībā ar Latvijas kinoprofesionāļiem un ir Latvijā vecākais aktīvi strādājošais kinodokumentālists.
Tikšanās laikā notika triju īsfilmu demonstrējums: “Vecāks par 10 minūtēm” (1978), “Diagnoze” (1974) un “Augstā dziesma” (1989). Vienaldzīgi šīs filmas skatīties nebija iespējams, slavenais kinodokumentālists uzrunāja ikvienu. Ne velti filmas ir iekļautas Latvijas un pasaules kinovēstures zelta fondā.
Pasākuma laikā bija iespēja iegādāties Herca Franka grāmatu “Uz sliekšņa atskaties” (tulkots un papildināts izdevums) un dabūt arī autora autogrāfu. Grāmatā ir apkopotas dažādu gadu publikācijas, tās fokusā ir dokumentālais autorkino un atbilžu meklēšana uz galvenajiem cilvēka dzīves jautājumiem. Grāmatā iekļauti arī kinokritiķu un citu domātāju viedokļi par H. Franka kino.
Jau četrās pasaules valstīs režisors ir saņēmis balvas par mūža ieguldījumu kino mākslā, tai skaitā arī Latvijas nacionālo kinobalvu “Lielais Kristaps” 2001. gadā. Šogad mūsu novadnieks Hercs Franks ir apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.