LV RU EN

Otrdiena, 2022. gada 04. oktobris
Modra, Francis
Ludza
Mostly cloudy
7°C
 
A A A

Tiešsaistes sarunu cikla par vakcināciju pret Covid-19 turpinājumā – eskpertu atbildes uz iedzīvotāju visbiežāk uzdotajiem jautājumiem

Šodien, 30. septembrī no plkst. 13:00 līdz 13:45 notiks tiešsaistes sarunu cikla par vakcināciju pret Covid-19 nākošā tiešraide. Žurnālista Arņa Krauzes vadībā uz iedzīvotāju visbiežāk uzdotajiemm jautājumiem atbildēs: BKUS Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja, IVP priekšsēdētāja prosesore Dace Zavadska, RSU Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras vadītāja prof. Juta Kroiča, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule, P. Stradiņa Klīniskās universitates slimnīcas Covid-19 nodaļas pneimoloģe Zaiga Kravale.

Kāpēc man būtu jāvakcinējas, ja man ir tik laba imunitāte, vai man ir vērts riskēt un vakcinēties? Pēc kāda laika jāpotējas būs atkārtoti, ja esmu vakcinējusies ar Pfizer? Vai pēc Jenssen vakcīnas arī nepieciešama revakcinācija? Ja cilvēkam ir kādas veselības problēmas un viņš nevar vakcinēties, ko darīt? Vakcinācijas projekta nodaļā ik dienu ienāk visdažādākie jautājumi par vakcināciju pret Covid-19, tāpēc tiešsaistes sarunu ciklā medicīnas jomas eksperti turpina un turpinās uz tiem sniegt atbildes.

NVD Vakcinācijas projekta nodaļa sadarbībā ar Veselības ministriju VM Facebook profilā īpašu tiešsaistes sarunu ciklu ar vadošajiem nozares ekspertiem par vakcināciju pret Covid-19 uzsāka 27. jūlijā. Pēc tiešraides visi video ir pieejami Veselības ministrijas mājaslapā un FB profilā. Tradicionāli jautājumus kviens Latvijas iedzīvotājs, kurš vēlas saņemt atbildes uz jautājumiem par vakcināciju, ir aicināts iesūtīt tos kā vēstuli (FB Messenger) Veselības ministrijas Facebook profilā.

Iepriekšējo sarunu ierakstus var skatīties:

27.07. – saruna ar BKUS Ģimenes vakcinācijas centra vadītāju prof. Daci Zavadsku, ģimenes ārstu, Lauku ārstu asociācijas valdes locekli Aini Dzalbu, RSU Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras vadītāju prof. Jutu Kroiču, anesteziologu, reanimatologu, LĀB viceprezidentu Robertu Fūrmani, PSKUS Latvijas kardioloģijas centra kadiologu prof. Kārli Trušinski. VIDEO

12.08. (krievu valodā) – saruna ar  RSU Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras vadītāju prof.Jutu Kroiču, PSKUS kardioloģijas centrs virsārstu, prof. Iļju Zaki, SPKC epidemioloģi Ludmilu Savrasovu, ģimenes ārsti Marinu Procevsku   VIDEO

17.08. – ar prof.Andreju Ērgli par vakcināciju kardioloģijas slimniekiem – VIDEO) .

02.09. – ar LU medicīniskās pēcdiploma izglītības insitūta endokrinoloģi Kristīni Ducenu, Latvijas Diabēta federācijas prezidenti, endokrinoloģi, diabetoloģi Indru Štelmani par vakcināciju pret Covid-19 un diabētu – VIDEO

09.09. – ar BKUS Bērnu slimības klīnikas vadītāju, profesori Daci Gardovsku un Daugavpls slimnīcas infektoloģi Ivetu Jukšinsku par pusaudžu un jauniešu vakcināciju pret Covid-19 – VIDEO

23.09. – ar hematoloģi, PSKUS Onkoloģijas klīnikas ārsti Kristīni Bernāti, onkoloģi ķimijterapeiti, RAKUS virsārsti ķīmjterapijā Ivetu Kudabu par vakcināciju pret Covid-19 onkoloģijas slimniekiem VIDEO

Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa
Inga Vasiļjeva