LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Partly cloudy
-21°C
 
A A A

Tiesa Internetam

3. martā Ludzas novada vakara vidusskolā bibliotēkā konkursa “Internets tā nav spēle, tā ir tava dzīve” ietvaros tika organizēta literāra tiesa- uzvedums “Tiesa Internetam”(organizatore – bibliotekāre Ļubova Korobova). Šajā spēlē iesaistījās skolas skolēni un pedagogi, piedalījās Ludzas novada vakara vidusskolas kolektīvs, skolēnu vecāki.

Spēles gaitā tiesas veidā tika izspēlēts process, kurā apsūdzēja un vēlāk attaisnoja Internetu.

Sākumā sekretārs ( 12.a klases skolnieks Jānis Plakošs) nolasīja faktus par interneta rašanos, tā nozīmi mūsdienās cilvēka dzīvē.

Tad prokurors ( 12.c klases skolnieks Oleksijs Kozlovskijs) nolasīja apsūdzības punktus Internetam. Galvenokārt apsūdzība tika izteikta par atkarības veidošanu uz cilvēkiem, nelietderīgu laika izmantošanu, cilvēka faktora pazemināšanu savstarpējā komunikācijā.

Tika noklausīti liecinieki: ārste ( 12.c klases skolniece Diāna Harbaka), žurnāliste (11.aklases skolniece Snežama Malzuba) un apkopēja (11.aklases skolniece Linda Čakša). Procesa gaitā tika noskaidroti Interneta apsūdzēšanas vai attaisnojoši fakti.

Prokurors pieprasīja visaugstāko soda mēru – Interneta atslēgšanu no tīkla.

Advokāte ( latviešu valodas un literatūras skolotāja Inta Nagla) aizstāvēja apsūdzēto un izteica domu, ka Internets nav vainīgs, īstenībā vainīgi ir paši cilvēki, kuri kļūst no tā atkarīgi.

Tad vārds tika dots Internetam (11.b klases skolnieks Igors Malzubs), kurš lūdza viņu attaisnot, jo viņš ir tikai instruments cilvēku rokās.

Tiesnese ( direktora vietniece mācību darbā Gaļina Garbuzova) beigās izteica spriedumu: Internets nav vainīgs, tas tiek attaisnots. Spriedums nav pārsūdzams.

Spēle bija ļoti interesanta un aizraujoša. Tajā katra puse varēja izteikt savu viedokli, pamatojot ar piemēriem un faktiem.

coloring.cool