LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 05. augusts
Osvalds, Arvils
Ludza
Mostly cloudy
14°C
 
A A A

Tiek veikta grants ceļu planēšana

Šoruden ārkārtīgi smaga situācija izveidojusies uz grants ceļiem pagastos un arī pilsētā. Ludzas novada pašvaldība ir apsekojusi visus ceļus, ir uzklausījusi un piefiksējusi visus iedzīvotāju signālus par kritiskām vietām. Situācija ir apzināta. Par to informē domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis MASLOVSKIS.

Diemžēl tikai 16. oktobrī ceļu uzturēšanas tehnika varēja ķerties pie greiderēšanas jeb seguma profilēšanas, jo pārlieku mitros laika apstākļos grants ceļus nav iespējams planēt (greiderēt), šos darbus veic pēc ceļu apžūšanas. Oktobra vidū ceļi bija pietiekami apžuvuši, un nekavējoties sākās planēšanas darbi.

Uz Ludzas novada pašvaldības ceļiem šonedēļ intensīvi strādā divi autogreideri, un dažos ceļu posmos notiek braucamās daļas virsmas atjaunošana. Ar autogreideri uz ceļa esošo granti vienmērīgi izlīdzina pa visu ceļa virsmu, aizberot bedrītes, novēršot vertikālās un horizontālās rises, tādā veidā uzlabojot braukšanas drošību un komfortu.

Grants ceļi tiek profilēti atbilstoši to uzturēšanas klasei, kas ir atkarīga no satiksmes intensitātes.

Ērika Bondarenko,

sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool