LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija
Ludza
Partly cloudy
17°C
 
A A A

Tiek dots starts sportiskās erudīcijas sacensībām internetā “NO PEKINAS LĪDZ VANKŪVERAI”

Pirmdien, 8.martā, tiks dots starts sportiskās erudīcijas sacensībām internetā “No Pekinas līdz Vankūverai”, kuru rīko portāls http://www.parsportu.lv/ sadarbībā ar valsts aģentūru “Kultūras informācijas sistēmas” un Eiropas Parlamenta deputāti Inesi Vaideri. Konkursā aicināts piedalīties ikviens sporta interesents, kurš apmeklē bibliotēku, un mēneša laikā līdz 6.aprīlim tiks noskaidrots prasmīgākais olimpiskās informācijas meklētājs internetā, kurš saņems galveno balvu – ceļazīmi ekskursijai uz Eiropas Parlamentu Briselē.

Lai piedalītos konkursā, jādodas uz tuvāko bibliotēku un jāpiereģistrējas, jo atbilstoši rīkotāju mērķiem un konkursa misijai dalībniekiem jābūt reģistrētiem bibliotēku lasītājiem. Konkursā tiks vērtēta arī bibliotekāru aktivitāte konkursa popularizēšanā un lasītāju informēšanā, un tiks noteikti divi Radošākie bibliotekāri, kuriem arī balvā tiks piešķirta ekskursija uz Eiropas Parlamentu.

Sporta erudīcijas konkurss internetā tiek rīkots, lai veicinātu iedzīvotāju interesi un zināšanas par sportu, kā arī lai stimulētu interneta lietotājus pilnveidot savas prasmes informācijas meklēšanā internetā un dažādu sabiedriski aktuālo un uzziņu portālu izmantošanā. Konkurss tiek piedāvāts arī kā papildu instruments bibliotēkām darbā ar lasītājiem, lai ar tā palīdzību aizvien plašāku sabiedrības loku informētu par bibliotēkās pieejamo jauno tehnoloģiju iespējām meklēt, uzzināt un iegūt zināšanas par sev interesējošām jomām un dažādiem nozīmīgiem sabiedriskajiem procesiem.

Jautājumi no 8.marta 3 reizes nedēļā tiks publicēti portālā http://www.parsportu.lv/ un atbildes būs jāiesūta ar e-pasta starpniecību. Katras nedēļas trīs prasmīgākie atbildētāji saņems pārsteiguma balvas.

ParSportu.lv

Portāls ParSportu.lv ir sporta tematikai veltīta interneta vietne, kurā regulāri tiek publicētas sporta aktualitātes, sacensību apskati, komandu apraksti, kā arī cita veida informācija par sportu.

Par v/a “Kultūras informācijas sistēmas”

V/a “Kultūras informācijas sistēmas” ir Kultūras ministrijas aģentūra, kuras misija ir palīdzēt atmiņas institūcijām – arhīviem, bibliotēkām un muzejiem saglabāt un padarīt pieejamu kultūras mantojumu nākamajām paaudzēm, izmantojot jaunākos informācijas tehnoloģiju risinājumus. Starp vērienīgākajiem aģentūras īstenotajiem projektiem ir Valsts vienotā bibliotēku informācijas sistēma jeb “Gaismas tīkls” un Bila & Melindas Geitsu fonda līdzfinansētais publisko bibliotēku attīstības projekts “Trešais tēva dēls”, kura ietvaros pašvaldību bibliotēkas tika apgādātas ar datoriem, programmatūru, multifunkcionālajām tehnoloģiskajām iekārtām un ātrgaitas interneta pieslēgumu.

Konkursa “No Pekinas līdz Vankūverai” nolikums

coloring.cool