LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 16. oktobris
Daiga, Dinija
Ludza
Mostly cloudy
6°C
 
A A A

Teodors Romanovskis – pussoli no Superpuikas fināla

Tehniskās jaunrades nams “Annas 2” jau 21. reizi rīko konkursu “Superpuika”. Tajā var pieteikties  visi 5. – 6. klases zēni.  Konkurss notiek trīs kārtās. Trešajā – finālā – tiek tikai desmit erudītākie un vispusīgākie  dalībnieki.

Šogad konkursa pirmajā kārtā bija pieteikušies 138 puikas no visiem Latvijas novadiem.  Viņu vidū bija arī Ludzas pilsētas ģimnāzijas 5. klases skolnieks  Teodors Romanovskis.  Pirmajā kārtā zēni  visas dienas garumā veica 5 uzdevumus. Bija jātiek galā ar fizisko vingrinājumu trasi, jāaizpilda erudīcijas tests, radošais uzdevums – no dotajiem papīra materiāliem izdomāt un pagatavot kādu  braucamrīku, praktiskajā uzdevumā  pēc  dotajiem nosacījumiem  no  kartona jāpagatavo automašīna, nākamajā uzdevumā ar radiovadāmo  automodeli  jāizbrauc trase. Rezultātā 32 dalībnieki iekļuva II kārtā. Bija liels prieks, ka Teodoram izdevās būt 32 labāko skaitā.

II kārtā uzdevumi bija sarežģītāki. Vislabāk Teodoram veicās radošajā darbā, kurā vajadzēja no mala izveidot gleznu. Šajā uzdevumā viņam vienīgajam no visiem bija  maksimālais punktu skaits. Labi veicās arī galdniecības darbā. Kopā Teodors ieguva 23 punktus, bet finālā tika puiši ar 24 punktiem. Līdz ar to konkursā viņš ierindojās 11. – 14. vietā (4 zēniem bija vienāds punktu skaits).

Žēl, ka šoreiz Teodoram pietrūka šī viena punkta, bet labi, ka iegūta pieredze un viņš ir apņēmības pilns startēt arī nākamgad.

Teodors un viņa vecāki saka lielu paldies visiem skolotājiem, kuri palīdzēja sagatavoties konkursam un aicina arī pārējos zēnus nākamgad izmēģināt savus spēkus.

                                                                 Vanda Žulina

coloring.cool