LV EN

Sestdiena, 2023. gada 04. februāris
Veronika, Daila
Ludza
Partly cloudy
-5°C
 
A A A

Tautas skaitīšana ir beigusies!

Ir noslēdzies desmitgades nozīmīgākais statistikas projekts – 2011.gada tautas skaitīšana. Centrālā statistikas pārvalde (CSP) izsaka pateicību visiem iedzīvotājiem, kuri tajā piedalījās, kā arī tautas skaitīšanā iesaistītajam personālam!

Trešajā tautas skaitīšanās posmā no 1.jūnija līdz 10.jūnijam, kad vēlreiz bija dota iespēja aizpildīt tautas skaitīšanas anketu internetā, tika iegūta informācija par vairāk nekā 4 tūkstošiem iedzīvotāju. Savukārt reģionālajos tautas skaitīšanas vadīšanas un koordinācijas centros tika aizpildītas anketas par 1,6 tūkstošiem iedzīvotāju.

CSP turpina gan internetā iegūto, gan GfK Custom Research Baltic nodoto datu kvalitātes pārbaudes.

CSP uzsver, ka tautas skaitīšanā saskaitīto personu skaits pilnībā neraksturo Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju skaitu. Lai to noteiktu, CSP, izmantojot tās rīcībā esošos valsts reģistrus un datubāzes, analizēs un iegūs informāciju par tiem valsts pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kuri tautas skaitīšanas laikā netika saskaitīti.

CSP informē, ka 2011.gada tautas skaitīšanas interneta vietne www.tautasskaitisana.lv un tautas skaitīšanas oficiālās lapas sociālajos tīklos Facebook un Twitter turpinās darboties. Tajās, tāpat kā CSP mājaslapā www.csb.gov.lv, arī turpmāk tiks publicēta aktuālā informācija par tautas skaitīšanu.

Uz tautas skaitīšanas bezmaksas informatīvo tālruni 80000777, kurš bija pieejams visu tautas skaitīšanas laiku, zvanīja un ieguva interesējošo informāciju gandrīz 22 tūkstoši iedzīvotāju. Līdz ar trešā tautas skaitīšanas posma noslēgumu informatīvais tālrunis vairs nebūs pieejams, taču jautājumus var turpināt uzdot, sazinoties elektroniski (pa e-pastu tautasskaitisana@csb.gov.lv).

Galvenos tautas skaitīšanas rezultātus, kā to nosaka Tautas skaitīšanas likums, paredzēts iesniegt apstiprināšanai Ministru kabinetā jau 8 mēnešu laikā pēc tautas skaitīšanas.