LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-1°C
 
A A A

Tautas skaitīšanā aptaujāti vairāk nekā 1 100 000 iedzīvotāju

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopoto informāciju līdz 10.maijam tautas skaitītāji ir aizpildījuši anketas par 1 miljonu un 138 tūkstošiem iedzīvotāju. Tas veido 73,8 procentus no tautas skaitītāju darba uzdevumos iekļauto personu kopskaita. Atgādinām, ka tautas skaitīšanas beigu termiņš ir 31. maijs.

Vairāk nekā 80 procentus no plānotā darba apjoma ir paveikuši tautas skaitītāji, kuri strādā 27 no 37 reģionālajiem tautas skaitīšanas vadīšanas un koordinācijas centriem (RVKC). To vidū ir Aizkraukles, Alūksnes, Balvu, Gulbenes, Krāslavas, Ludzas, Madonas, Preiļu, Rēzeknes (lauku) un Valkas RVKC. Savukārt Rīgā salīdzinoši vairāk paveikuši tautas skaitītāji, kuri strādā Vidzemes un Zemgales RVKC vadībā.

Kā jau iepriekš ziņots, tad laikā no š.g. 1. jūnija līdz 10. jūnijam iedzīvotājiem tiks dota atkārtota iespēja aizpildīt tautas skaitīšanas anketu internetā.

Šo iespēju izmantot varēs visi tie iedzīvotāji, kuri iepriekš tautas skaitīšanas anketu nebija aizpildījuši nedz internetā, nedz kopā ar tautas skaitītāju savā dzīves vietā, CSP Informācijas centrā vai RVKC.

“Vienlaicīgi mēs aicinām iedzīvotājus tomēr sniegt informāciju tautas skaitītājiem, kuri pie viņiem ieradīsies līdz pat 31.maijam ieskaitot. Tautas skaitītāji ir apmācīti aizpildīt tautas skaitīšanas anketu. Izmantojiet iespēju, ka jūs to izdarāt kopā ar profesionāļiem, kuri šo darbu spēj paveikt ātrāk un precīzāk, tādejādi garantējot sniegto datu pareizību un izslēdzot jebkādas kļūdas anketas aizpildīšanas procesā,” aicina Centrālās statistikas pārvaldes priekšniece Aija Žīgure.

CSP informē, ka papildus Citadeles, DnB NORD Bankas, Latvijas Krājbankas, SEB bankas un Swedbank identifikatoriem, būs iespējams izmantot arī Nordea Bank Finland Plc Latvijas filiāles identifikatorus, lai autentificētos tautas skaitīšanas interneta anketas vietnē.

Tāpat kā iepriekš, otra iespēja autentificēties tautas skaitīšanas interneta anketas vietnē būs ar elektronisko parakstu. Lai nerastos pārpratumi attiecībā uz elektroniskā paraksta lietošanu, CSP skaidro – šā paraksta izmantošanai ir nepieciešams viedkartes lasītājs. Tādēļ nebūs iespējams izmanot eParakstu, jo ar to nevar pieslēgties pie citu pakalpojumu sniedzēju sistēmām, tajā skaitā arī pie tautas skaitīšanas interneta anketas.

CSP vadība turpina vizītes reģionos, apmeklējot tautas skaitīšanas reģionālos vadīšanas un koordinācijas centrus, lai pārrunātu tautas skaitīšanas aktuālos jautājumus.