LV RU EN

Trešdiena, 2022. gada 25. maijs
Junora, Anšlavs
Ludza
Sunny
6°C
 
A A A

Talkā pie kaimiņiem – projekta partneriem Utenā (Lietuva)

Pirms 24. aprīļa talkas Ludzā novada pašvaldības pārstāvji tika aicināti piedalīties Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta Tīrāku un zaļāku kopienu veidošana Latvijas- Lietuvas austrumu pierobežas reģionos/Green Investmens (Zaļās investīcijas) paredzētajā sakopšanas talkā Utenā (Lietuva). Tā kā Ludzas novada partneris projektā ir Utenas pašvaldība, uz talku pie kaimiņiem devās projekta vadītāja Ilona Leščinska un jauniešu eseju konkursa uzvarētāja, Ludzas pilsētas ģimnāzijas audzēkne Linda Nagle ar klasesbiedreni Laumu Astiču.

Projekta ietvaros Latvijā un Lietuvā tiek sakārtoti daudzi rekreācijas objekti – pludmales, ainaviskie dīķi, parki un skvēri, kas nodrošinās pilnvērtīgāku atpūtu, estētisku baudījumu un pozitīvu emociju iegūšanu. Projekta aktivitātes akcentēs mērķa teritorijā dzīvojošo jauniešu iesaistīšanu vides sakopšanas un citās kampaņās, tādējādi tiks veikta jauniešu ekoloģiskā izglītošana. Tieši tamdēļ pašvaldības projekta aktivitātēs iesaista jauniešus, lai veicinātu viņu izpratnes un apziņas līmeņa celšanos par cilvēka un vides savstarpējām attiecībām, kas jāsāk veidot jau bērnībā.

“Biju pārsteigta par vietējo iedzīvotāju atsaucību un kuplo talcinieku skaitu. Jāsakopj bija piepilsētas meža, tāda kā parka teritorija. Galvenokārt atkritumu maisos vācām plastmasas un stikla pudeles. Varēja vērot, kā jaunieši, domubiedru grupas, AUDI fanu klubs, nevalstiskās organizācijas, skolēni, pašvaldības darbinieki – visi ir vienoti, draudzīgi, strādā ar apziņu, ka tas nepieciešams viņiem, viņu apkārtnes, viņu mājvietas labiekārtošanai. Cienastā talciniekiem bija gardu gardā putra un tēja. Ļoti ceru, ka arī līdz mūsu pilsētnieku, manu skolasbiedru apziņai nonāks, ka tikai no mums pašiem atkarīgs, vai dzīvosim sakoptā vidē vai būsim Cūkmenu pilsētiņa,”' stāsta Linda.

Tamdēļ Ludzas novada pašvaldība visus pilsētniekus aicina uz projekta akciju – Ludzas pilskalna sakopšanu 30. aprīlī. Šoreiz projekta partneri – Utenas pašvaldības pārstāvji atbalstīs un palīdzēs mums pilskalna sakārtošanā. Pēc talkas visus cienāsim ar putru un tēju.

coloring.cool