LV RU EN

Pirmdiena, 2022. gada 16. maijs
Edijs, Edvīns
Ludza
Clear
10°C
 
A A A

Tagad jaunieši var iegūt profesiju arī Ludzā

prof_izglJaunais gads Ludzas novada vakara vidusskolā atnāca ar patīkamu pārsteigumu un jaunu ieceru realizēšanu. Skolā tika atvērta Daugavpils Būvniecības tehnikuma profesionālās izglītības programma „Būvdarbi”, kur jaunieši ar vidējo izglītību 1,5 gada laikā varēs iegūt kvalifikāciju „Apdares darbu tehniķis”. Šī programma tiks īstenota ESF projekta ietvaros.

Jaunieši ir ļoti priecīgi, ka tagad varēs gūt jaunas zināšanas un prasmes, iegūt profesiju tepat, Ludzā, nevis kaut kur tālu no savas dzīvesvietas.

Esam pateicīgi Ludzas novada pašvaldībai un priekšsēdētājai Alīnai Gendelei par sniegto atbalstu un finansējumu telpu remontam, kur notiks praktiskās nodarbības.

Ludzā un tās apkaimē līdzīga pieredze profesionālās izglītības apguvē bijusi ļoti sen, 20. gadsimta 60. gados. Ceram, ka nākotnē uz Ludzas novada vakara vidusskolas bāzes tiks atvērtas vēl līdzīgas programmas, kurās jaunieši varēs iegūt profesiju. Mūsdienu ne vieglajā ekonomiskajā situācijā tā būtu jauna iespēja apgūt profesiju tuvāk dzīvesvietai. Tāpat ceram uz sadarbību ar Daugavpils Būvniecības tehnikumu un arī citām profesionālajām skolām šo ideju realizēšanā.

Tiks aptaujāti jaunieši par viņu vēlmēm un iecerēm karjeras izvēlē, lai zinātu, kādas ir viņu intereses, un saskaņotu tās ar piedāvātajām profesionālajām programmām. Tagad, kad tik daudz jauniešu izbrauc no Latvijas, prieks, ka tiem, kuri vēlas dzīvot un strādāt savā dzimtajā novadā un pilsētā, tiek dota iespēja mācīties.

Jaunajā 2015./ 2016.mācību gadā pie mums tiks atvērta vēl viena profesionālās izglītības programma „Krāšņu podnieki”. Ceram uz sabiedrības atbalstu un vēlmi arī turpmāk apgūt jaunas prasmes un iemaņas!

Ludzas novada vakara vidusskolas administrācija

coloring.cool