LV EN

Otrdiena, 2023. gada 07. februāris
Ričards, Rihards, Nelda
Ludza
Mostly sunny
-2°C
 
A A A

Svētki Ludzas novadā

Strādāt, būt čakliem, atbildīgiem, lepoties ar paveikto, būt līdzatbildīgiem un dzīvot ar ticību – šādi vēlējumi Valsts svētos skanēja arī visās Ludzas novada malās. Uz pasākumiem pulcējās gan ludzānieši, gan pagastu ļaudis.

Daļa gan atzīst, ka šodien gandarījuma svinēt un priecāties īpaši nav, taču nav grūtību, kas būtu nepārvaramas. Lai šī svētku reize mums visiem noder kā uzlādēšanās jauniem darbiem, kā iespēja izdzīvot kopības sajūtu, iedegt sevī, kaut vai mazītiņu kā svecītes liesma, patriotisma dzirksti!

Istras pagasta iedzīvotāji 18.novembra vakarā pulcējās pie Tautas nama. Klātesošo sirdis sasildīja ugunskura un sveču gaisma. Visi kopīgi dziedājām Valsts himnu, šajā brīdī vienoja gaisma un labas domas. Bija tik labs noskaņojums, ka nevienam negribējās iet projām. Pie ugunskura dziedājām latviešu un latgaliešu tautasdziesmas.

Cirmā 18.11. bibliotēkā notika pasākums bērniem. Intelektuāli izzinošā spēlē – viktorīnā nebija viegli atbildēt uz jautājumiem par Latviju, bet bērni pavadīja laiku jautri un lietderīgi. Mākslas konkursā Mana mīļā Latvija vajadzēja noformēt Latvijas karti. 19.11. pie tējas tases un garšīgas kūkas viesi runāja par mūsu valsti, par savu dzīvi, apsprieda pagātni un nākotni. Atmosfēra bija labvēlīga un noskaņojums visiem bija priecīgs. Dzeja bērnu lasījumā, E. Sarkana un M. Piterānes dziesmas radīja omulīgu svētku noskaņu. Dziesmas pie ugunskura un svecīšu gaisma atstāja siltas sajūtas arī pēc tikšanās.

18.novembrī Istalsnas ciemata ļaudis devās ar autobusu uz koncertu Ludzas TN. Pēc koncerta notika pasākums pie Istalsnas kluba. Tā kā Latvijas himna tika dziedāta Ludzā, savā pasākumā dziedājām Istalsnas himnu, lasījām dzeju, dziedājām. Tad, kā jau nākas svētkos, cienastā bija torte. Pasākums notika ārā pie izveidotās no sūnām kartes, katrs dalībnieks aizdedza vairākas sveces, izgaismojot Latvijas robežu. Tā gaismiņa spīdēja gandrīz līdz pašam rītam.

Isnaudas tautas nama pasākums Pie ugunskura. Kurinājām ugunskuru, vārījām skābo kāpostu zupu, dziedājām dziesmas, katrs teica veltījumu Latvijai, noklausījāmies Valsts prezidenta V.Zatlera uzrunu, kopīgi dziedājām himnu. Gaismas lukturīši noderēja brīnišķīgam salūtam!

Skat.Fotogalerijā