LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 23. oktobris
Daina, Dainida, Dainis
Ludza
Mostly cloudy
4°C
 
A A A

Sveicam skolēnus – Ludzas novada izcilniekus!

Katra mācību gada noslēgumā tiek apkopoti konkursa „Ludzas novada izcilnieks” rezultāti, un novada vadība svinīgā pasākumā apbalvo konkursa uzvarētājus un Valsts mācību olimpiāžu laureātus.

29.maijā pašvaldības zālē pulcējās konkursa uzvarētāji, viņu vecāki, skolotāji, skolu direktori. Pasākumu atklāja Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Sarmīte Gutāne. – Mūsu novadā pašlaik ir 1337 skolēni.  Tas nav daudz, tomēr mūsu jauniešu panākumi valsts mēroga konkursos, olimpiādēs pierāda, ka varam līdzvērtīgi sacensties ar lielo skolu talantīgajiem audzēkņiem, – viņa uzsvēra.  IKS pārvaldes vadītāja norādīja arī uz to, ka konkursa nolikums paredz, ka nominācijā „Izglītība” balvas saņem katras novada skolas izcilākais audzēknis, kuram šajā mācību gadā ir vislabākie rezultāti.

Savukārt novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele aicināja jauniešus izmantot visas iespējas, lai sevi attīstītu, lai ar labu izglītību nodrošinātu savu nākotni. – Laiks, pateiktais vārds un iespējas, – tās ir lietas, ko dzīvē nevar atgūt.

Valsts olimpiādēs šogad laureātu diplomus ir ieguvušas divas Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolnieces.

Mājturības un tehnoloģiju olimpiādē III vietu ieguvusi 7. klases skolniece Paula Molodavčenko, bet Latviešu valodas un literatūras olimpiādē Atzinību – 8. klases skolniece Agnese Mašņikova. Paulu olimpiādei sagatavoja skolotājas Vija Plenkova un Rita Buceniece, bet Agnesi – skolotāja Dagmāra Boicova.

Nominācijā „Izglītība” izcilnieku balvas saņēma Ksenija Jakušenko no Ludzas 2. vidusskolas, Veronika Ostrovska no Istras vidusskolas, Lolita Mikijanska no Pildas pamatskolas, Vitālijs Aņisimovs no Ludzas pilsētas ģimnāzijas.

Nominācijā „Mūzika” izcilnieka balva piešķirta divām Ludzas Mūzikas pamatskolas audzēknēm: Tsirai Tolordavai un Kamilai Makarovai. Tsiras vārds plašākus skaidrojumus neprasa, savu talantu viņa ir apliecinājusi ļoti daudzos konkursos. Klausītāju pilnā zāle nesen izskanējušajā koncertā Ludzas Tautas namā pierādīja, cik daudz ir viņas talanta cienītāju. Kamila mācās tikai 5. klasē, bet viņa jau tagad ir valsts konkursu laureāte.

Nominācijā „Sports” apbalvoti 3 Ludzas Sporta skolas audzēkņi: perspektīvā svarcēlāja Linda Sprūža, handboliste Sabīne Dadaļeva un vieglatlēts Artūrs Ignatjevs.

Visjaunākā Izcilnieka balvas saņēmēja ir J. Soikāna Ludzas mākslas skolas 2. klases audzēkne Daniela Zvoņņikova, kurai izdevies savas mākslinieciskās dotības apliecināt vairākos veiksmīgos konkursu darbos.

Nominācijā „Sabiedriskās aktivitātes” šajā mācību gadā apbalvots Aigars Luckāns, LPĢ 12. klases skolnieks, un Kamilla Jepremjana, Ludzas vidusskolas 7. klases skolniece.  Viņi savās skolās ir gan vadījuši pasākumus, gan piedalījušies sabiedriskās dzīves organizēšanā.

Izcilniekus sveica sporta deju kolektīva „Steps” dejotāji Jūlija Rizina un Alens Pudans, Elīna Kozlāne un Nikita Isačenkovs (skolotāja Svetlana Seņkova). Dejotājiem ir ļoti labi sasniegumi savā jomā arī valsts mērogā.

Pasākumā pirmo reizi uzstājās arī skatuves runas konkursa laureāti Ksenija Meļņikova un Artūrs Šroms (abi no LPĢ).

Sarīkojums noslēdzās ar sveicienu skolu direktoriem, kopīgu fotografēšanos (skat. fotogalerijā), un neformālām sarunām pie tējas galda.

Sākusies vasara. Lai izdodas labi atpūsties un ar labu apņemšanos sagaidīt jauno mācību gadu!

Vanda Žulina

Vairāk fotomirkļu no pasākuma – Foto galerijā

coloring.cool