LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 22. oktobris
Irīda, Īrisa
Ludza
Mostly cloudy
7°C
 
A A A

Sveicam Latvijas 98. dzimšanas dienā!

ludza-latvijaCylvāk!

Esi sātā un tautā!

Sāta un tauta –

Vīneiba nadolama. <…>

Sāta un svātums –

Cik vīnkorši vōrdi,

Reizē dyžoni, stypri,

Ni karim, ni mērim

Tūs naizdeldēt –

Viņ, cylvāk, tu pats

Esi šo svātuma sorgs.

                        Ontons Kūkojs (“Svātuma sorgs”no dzejas izlases “Dūd pīci’)

Latvija – ir mūsu mājas, mūsu dzimtene. Mūsu kopīgs uzdevums ir sargāt un veidot savas mājas – Latviju – ar mīlestību, ar labiem darbiem, ar pacietību un izturību. Tas mums ir pa spēkam!

Valsts dzimšanas diena ir laiks apstāties, apdomāt, novērtēt paveikto. Šogad varam būt gandarīti ar mūsu talantīgo jauniešu sasniegumiem, ar izremontēto Ludzas Tautas namu, ar atjaunotiem tūrisma objektiem – muzeja riju un Lielo sinagogu, ar daudzdzīvokļu mājās paveiktajiem remontdarbiem, ar rūpēm par daudzbērnu ģimenēm, daudziem citiem kopīgiem darbiem – visus pat nevar uzskaitīt. Esam sagatavojušiem arī jauna, nākamā gada darba cēlienam, lai pavasarī varētu turpināt ielu, lauku ceļu, skolas internāta remontu, lai uzsāktu baseina būvniecību. Neaizmirsīsim rūpēties arī par mūsu senioriem un bērniem, piesaistot finansējumu vairākiem projektiem.

Šodien, Latvijas 98. gadskārtā, aicinu saglabāt Jums piemītošās Latgales cilvēka labākās rakstura īpašības – dāsnumu, viesmīlību, čaklumu, izturību un neizmērojamu sirsnību. Steigsim darīt labus darbus!

Dievs, svētī, Latviju!

Alīna Gendele,

Ludzas novada domes priekšsēdētāja

(no uzrunas konkursa “Ludzas novada Gada cilvēks” nominantu godināšanas pasākumā,

2016. gada 17. novembrī, Ludzas Tautas namā)

coloring.cool