LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris
Ignats, Virgīnija
Ludza
Flurries
-1°C
 
A A A

Sveču gaismas svētki dvēseļu dārzā

svechiMiķeļi aizvadīti, un sācies veļu laiks, tas ir laiks, kad kapsētas iedegas kā mazi atmiņu ugunskuri. Aizvējā aizdedzinot liesmiņu, arī Ludzas pilsētas kapsētā ļaudis savu mirušo tuvinieku kopiņas posīs ziemas mieram. Ar svecītes liesmu ikkatrs centīsies atsaukt atmiņā aizgājēju mūžus. Lēni tinas mūža kamols cerībā kaut ko pieredzēt. Mēs raugāmies tālē, gaidām pārnākot, sērojam aizvadot un piekusuši veldzējamies atmiņu dziedinošajā patvērumā. Svecīšu vakars katram saistās ar kaut ko mīļu, kad cilvēki atnāk uz kapiem un saka, esam atvadījušies, lai mirušie guļ, bet mums jāiet tālāk.

Un šī atvadu reize Ludzas pilsētas kapsētā notiks Dvēseļu dienas priekšvakarā 1. novembrī plkst.16.00. Kopā ar mums Dieva lūgšanā būs Ludzas Romas katoļu baznīcas prāvests Jānis Kolns un baznīcas koris. Atnāksim ar rudens ziediem, aizdedzināsim atmiņu uguntiņu uz savu mīļo aizgājēju kapu kopiņām un lai nekad neaizmirstam, ka līdz ar dzīvību mūsu rokās ir dota nemirstības uguns. Mūsu pienākums dot to tālāk, kā to esam saņēmuši no saviem senčiem.

Ludzas Tautas nama direktore V. Razumovska

coloring.cool