LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Partly cloudy
-4°C
 
A A A

Stiprā salā skolēni var palikt mājās

a sals pārsniedz mīnus 20 grādu atzīmi, jaunāko klašu skolēni var palikt mājās, atgādina Ludzas novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Sarmīte Gutāne.

Šajā nedēļā Latvijā gaidāms noturīgs sals, kas dažviet var sasniegt pat mīnus 20 un vairāk grādu.

Noteikumi paredz, ka 1.-5. klašu bērni skolu var neapmeklēt, ja gaisa temperatūra ir -20 grādi, savukārt 6.-12.klašu audzēkņi uz skolu var neiet, ja temperatūra ir -25 un vairāk grādu.

Lai arī laukā valda sals, skolotājiem ir jāstrādā, skolas ir atvērtas, taču, salam sasniedzot vairāk nekā mīnus 20 grādu, skolēnu došanās uz skolu vai palikšana mājās ir jāizvērtē vacākiem, saka S. Gutāne.

Bērnudārzi arī aukstā laikā darbojas ierastajā ritmā, vien nenotiek bērnu pastaigas svaigā gaisā. Ja gaisa temperatūra ir zemāka par -5 grādiem, bērnudārza audzēkņus, kuri ir jaunāki par trim gadiem, laukā vest nevar. Ja termometra stabiņš noslīdējis zemāk par -10 grādiem, pastaigās neiet bērnudārznieki, kuri ir vecāki par trim gadiem.