LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita
Ludza
Cloudy
9°C
 
A A A

Starptautisks flamenko koncertuzvedums “KARMENA” – arī Ludzā!

karmena-web21. oktobrī Ludzas Tautas namā uzstāsies vieni no spilgtākajiem flamenko mūzikas un deju kolektīviem Eiropā ar pasaulslavenās un sensacionālās spāņu kultūras pērles CARMENkoncertuzvedumu! Pasākuma viesi tiks aicināti iegremdēties  autentiskās, tikai Spānijas dienvidu autonomajā komūnā (Andalucía)Andalūzijā sastopamajās kultūras tradīcijās. Koncertuzveduma pamatā ir klasiskais stāsts par kaismīgo čigānu meiteni vārdā Karmena kas karsti tiecas pēc svelmainas mīlestības un izsaka to tikai temperamentīgajiem spāņiem vien raksturīgā dejas valodā – Flamenco, kas izveidojies  18. gadsimtā valsts dienvidu čigānu vidē.

Virtuozie ģitāras meistari, kas savas prasmes apguvuši iespaidojoties no tādiem flamenko lietpratējiem kā Francisco Gustavo Gomes (Paco de Lucia), Rico Sanchez un protams visā pasaulē labi pazīstamajiem flamenko-rumba karaļiem “Gipsy Kings”, aizgrābj klausītāju uzmanību izcilas ģitārspēles un „cante jondo” manierē izpildītā dziedājumā, kas rada hipnotiskas romu kultūrai piemītošas izjūtas.

Vairāk nekā 80 minūšu garā koncertuzveduma tapšanā piedalījusies inscenētāja Olga Pshenitsyna no Maskavas “Boļšoj” teātra. Internacionālā šova dalībnieki flamenko dejotprasmi apguvuši dažādās Eiropas deju skolās  kā arī pie tādām zvaigznēm , no flamenko šūpuļa Spānijas, kā Francesca Grima (Sevilla), Antonio el Pipa (Jerez de la Frontera), Natalia Meirino (Madrid), Concha Jareno (Madrid), Fran Vilchez (Granada), Sandra Cisneros (Malaga).  

Kā izsakās par šo priekšnesumu tā mākslinieciskā vadītāja „La Bruja”– tulkojumā no spāņu valodas „burve”, muzikālā teika ar bezgala krāšņo un kolorīto tērpu, kleitu un aksesuāru palīdzību patiesi var tikt, uzskatīta par modes skati, kurā ikkatra daiļā dzimuma pārstāve varēs atpazīt sevi, kā arī tapt ievestai maģiskajā un kaismīgajā flamenko spāņu – čigānu emociju pasaulē”!

Biļetes Ludzas TN kasē – jau no 26. septembra pirmdienās un ceturtdienās plkst. 17.00-19.00, cena no 7 līdz 12 EUR.

Tiekamies pēc renovācijas, acij un sirdij tīkamā Tautas namā 21. oktobrī plkst. 19.00.

Ludzas Tautas nama direktore V. Razumovska

coloring.cool