LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 01. augusts
Albīna, Albīns
Ludza
Mostly cloudy
25°C
 
A A A

Starptautiska pieredze vulkānu zemē – Islandē

Islande2016.gada no 4. līdz 9. decembrim Reikjavikā (Islande) notika starptautiskās apmācības „The Youth Council of my Dreams!”,  ko organizēja “Erasmus+: Jaunatnes darbībā” programmas ietvaros. Šajās apmācībās piedalījās jaunatnes darbinieki, pašvaldību pārstāvji u.c. par jaunatnes jomu atbildīgās personas. Apmācībās piedalījās 24 dalībnieki no 10 valstīm, tai skaitā 3 pārstāves no Latvijas.

 Arī man, Ludzas novada jaunatnes lietu speciālistei, bija brīnišķīga iespēja piedalīties šajās apmācībās.

Apmācības tika organizētas ar mērķi padziļināt gan teorētiskās, gan praktiskās zināšanas, dalīties pieredzē, kā arī izstrādāt konkrētu rīcības plānu savai tālākai darbībai jaunatnes jomā. Apmācību laikā  dalībnieki strādāja gan grupās, gan individuāli, lai izanalizētu savu darbību un  lomu jaunatnes jomā.

ĻIslande2oti vērtīga apmācību sastāvdaļa bija tikšanās ar Islandes jauniešu domes pārstāvjiem –  jauniešiem un jaunatnes jomā strādājošiem, kur veidojās  ļoti interesantas diskusijas. Kā piemēram, šo sarunu laikā Islandes jaunieši atstāja ļoti atvērta, daudzpusīga un savai pašvaldībai piederīga jauna cilvēka iespaidu. No jauniešiem vairākkārt izskanēja pārliecinošs viedoklis, ka viņi jūtas piederīgi pašvaldībai, ka pašvaldība vienmēr uzklausa viņu viedokli, kā arī materiāli atbalsta. Jāatzīmē, ka jauniešu domes budžets Islandē sasniedz 2000 EUR gadā, ko sedz pašvaldība un šī summa nav paredzēta kādām aktivitātēm vai pasākumiem, bet tā ir summa, ko jaunieši var tērēt kopīgām tikšanās reizēm (naški, tēja, kafija utt.). Ja jaunieši ieplāno kādu aktivitāti, kur vajadzīgs finansiāls atbalsts, tad šīs izmaksas arī sedz pašvaldība.  Bet, kā atzīmēja Islandes jaunieši, tad jauniešu domes budžets nav liels un viņu plānos ir sasniegt lielāku skaitli. 

Islande3Apmācību laikā mēs, apmācību dalībnieki, secinājām, ka, lai arī nākam no dažādām valstīm, no dažādas vides, mums tik un tā ir līdzīgs mērķis – veicināt efektīvāku darbu  jaunatnes jomā.  Metodes šī mērķa sasniegšanai katram ir savas, atbilstoši situācijai.

Piedalīšanās starptautiskajās  apmācībās ir lieliska iespēja iegūt praktisku pieredzi, paplašināt savu redzesloku, dalīties pieredzē, iepazīties ar kolēģiem no dažādām valstīm, kā arī iegūt iedvesmu savai tālākai darbībai. Noteikti iesaku izmantot tādas iespējas! Par savu iespēju piedalīties apmācībās esmu pateicīga Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrai, konkrēti starptautiskās  sadarbības un atbalsta daļas vadītājai – Vladislavai Šķēlei.  Liels paldies par iespēju un atbalstu!

Solvita Binovska,

Ludzas novada jaunatnes lietu speciāliste

coloring.cool