LV EN

Sestdiena, 2023. gada 04. februāris
Veronika, Daila
Ludza
Partly cloudy
-6°C
 
A A A

Starptautiskā konference “Pietiek upuru!”

Pagājušās nedēļas nogalē Rīgā notika šī gada viena no pasaules lielākajām starptautiskajām konferencēm “Pietiek upuru!”, kas veltīta darbam ar dzimumnoziedznieku uzvedības korekciju. Konferencē piedalījās ap 300 tiesībsargājošo institūciju speciālisti, no tiem 35 ārvalstu vadošie speciālisti dzimumnoziedznieku uzvedības korekcijas jomā dalījās savā pieredzē, izteica nākotnes vīzijas un cerības. Konferenci apmeklēja arī divi Valsts probācijas dienesta Ludzas teritoriālās struktūrvienības darbinieki un Ludzas rajona prokuratūras prokurore.
Konference tika rīkota saistībā ar Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta līdzfinansētā (85%) un Valsts probācijas dienesta īstenotā projekta LV0068 “Par dzimumnoziegumiem notiesāto personu uzvedības korekcijas sistēmas attīstīšana Latvijā) noslēgšanos. Projekta ietvaros Latvijā darbam ar dzimumnoziedzniekiem ir apmācīti 60 Valsts probācijas dienesta darbinieki, tai skaitā arī Ludzā, 15 darbinieki sertificēti darbam ar sociālās uzvedības korekcijas programmu un 6 speciālisti sagatavoti apmācīt speciālistus darbam ar probācijas programmu.
Uzstājoties konferencē, Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka vietnieks Leonīds Jefremovs informēja, ka šobrīd sodu ieslodzījumā izcieš gandrīz 500 personas, kas sodītas par dzimumnoziegumiem, kas sastāda aptuveni 10% no visu ieslodzīto skaita.
Sīkāku informāciju par projektu, par dzimumnoziedznieku tipoloģiju un dažādu valstu praksi, lasiet Valsts probācijas dienesta mājas lapā www.probacija.lv.