LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

Stāda Ezeru zemes aleju

Vakar, 20. oktobrī, projekta Zaļās investīcijas / Green Investmens ietvaros, ko īsteno Eiroreģiona Ezeru zeme Latvijas birojs, notika Vadības komitejas sēde Krāslavā. Projekta vadītāja L. Vilmane prezentēja projektu, kura aktivitāšu rezultātā, zaļi investējot, tiek veidota pievilcīga un ilgtspējīga apkārtējā vide astoņās Eiroreģiona ezeru zeme Latvijas un Lietuvas pierobežas pašvaldībās. Latvijas – Lietuvas programmas ietvaros tika prezentēts Lietuvas puses projekts E- Water, kurā plānota ūdens patēriņa skaitīšanas sistēmas modernizācija Utenā.

Spilgtākais šīs dienas pasākums – Ezeru zemes alejas stādīšana Daugavas krastā. Par spīti lietum un vējam, tika iestādīti 37 pīlādži, kuriem jāizaug par stipriem kokiem kā simbolam Latvijas – Lietuvas reģionu sadarbībai, ko plānots aizvien paplašināt un stiprināt. Aglonas, Krāslavas, Ludzas, Rēzeknes novada, Rēzeknes pilsētas, Utenas, Aknīšču, Kupišķu rajonu pašvaldību pārstāvji atklāja arī Eiroreģiona Ezeru zeme dibināšanas zīmi Daugavas krastā.