LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Mostly cloudy
-1°C
 
A A A

Spriež par pilsētas saimnieciskajām lietām

Nedēļas sākumā novada pašvaldībā risinājās saruna par ikdienas saimnieciskajiem jautājumiem ar SIA Ludzas apsaimniekotājs (SIA LA) un Ludzas novada domes vadību.

SIA LA darba kārtībā un uzmanības lokā – gāzes tarifs, skaitītāji un gāzes zudumi Ludzā. Lielie zudumi (1800 – 2000 kubikmetru gadā) liek domāt par šī jautājuma risināšanu vai nu mainot skaitītājus, vai veicot striktu kontroli pa kāpņutelpām. Arī augstā LPG cena un abonentmaksa liek izvērtēt situāciju un meklēt risinājumus sarunās ar gāzes piegādātājiem. SIA LA apņēmās izzināt situāciju citos novados un vēlreiz sazināties ar Latvijas propāna gāzi (LPG) gāzes saimniecības lietā. Tāpat arī visi klātesošie piekrita tam, ka daudzdzīvokļu mājā nav pieļaujama gāzes balonu uzstādīšana, kas var apdraudēt pārējo iedzīvotāju drošību. Tāpēc tiks gatavoti noteikumi, kuros tiks atrunāti gāzesvadu atslēgšanas/pieslēgšanas un gāzes padeves drošības jautājumi.

Līdzīgi ir arī ar ūdens zudumiem, arī šie izdevumi gulsies uz iedzīvotāju pleciem. Lieta tāda, ka joprojām ir ap 50 māju, kur nav uzstādīti ūdens skaitītāji, kur patēriņš tiek aprēķināts pēc dzīvojošo cilvēku skaita, nereti tas ir lielāks par noteikto.

Domes priekšsēdētāja A. Gendele uzstāja, ka jāmeklē risinājumi, lai tie iedzīvotāji, kas godīgi maksā par visiem saņemtajiem pakalpojumiem, neciestu. Tam nepieciešams pastiprināt kontroli, rūpīgi jāpārbauda katra nelikumīga patēriņa iespēja un jābrīdina iedzīvotāji par skaitītāju uzstādīšanu.

Saruna ievirzījās arī par atkritumu apsaimniekošanu un izmaksām privātajā sektorā un daudzdzīvokļu mājās. SIA LA valdes locekle V. Lazovska informēja, ka būs administratīvas izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas iecirkņa vadībā.

Lai pilsētā nodrošinātu kārtību un atbildību par pārkāpumiem, tālāk jāturpina videonovērošanas kameru uzstādīšana publiskās vietās. Tā varētu būt gan par Zaldātu Radziņa pludmale, gan plosts, gan autostāvvietas, garāžu kooperatīvi, atkritumu izgāztuves, vietas, kur būtu redzami to mašīnu numuri, kas rīkojas pretlikumīgi.

Domes priekšsēdētāja A. Gendele SIA LA speciālistiem pastāstīja par kādas Rīgas namu apsaimniekošanas firmas pieredzi. Dažas šī uzņēmuma darba formas varētu pārņemt arī mūsu SIA LA. Ē. Gutāns piezīmēja, ka arī mūsu uzņēmums martā plāno doties pieredzes apmaiņā atkritumu apsaimniekošanas jomā uz Valmieru.

Sanāksmē tika izrunāti arī citi jautājumi- gan par māju vecāko funkcijām, gan darbiem māju remontos, arī parādnieku lietām. SIA LA pašreiz tiek gatavotas 30 lietas iesniegšanai tiesā, arī turpmāk šim jautājumam tiks pievērsta pastiprināta uzmanība, jo, daļa parādnieku, kas noslēguši vienošanos par parādu atmaksu, tik un tā to nepilda.

Nākamā domes vadības un SIA LA tikšanās plānota 21. februārī