LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 22. oktobris
Irīda, Īrisa
Ludza
Cloudy
7°C
 
A A A

Šodien Ludzā notiks konference par dabas resursu ilgtspējīgu izmantošanu uzņēmējdarbībā

27. janvārī Ludzā noritēs praktiskā konference „Kā sasaistīt vides aizsardzības iniciatīvas ar pētniecību un uzņēmējdarbību? Latgales novadu pieredze”, kurā īpaša uzmanība tiks pievērsta jautājumiem, kas ir saistīti ar dabas resursu pētniecību, lai veidotu jaunas ilgtspējīgas biznesa nišas. Pasākumā laikā tiks definēti Latgales pašvaldību vides resursu pārraudzības, dabas aizsardzības iestāžu un uzņēmēju interešu līdzsvarošanas galvenie uzdevumi, lai veicinātu ilgtspējīgu reģionālo attīstību, vides aizsardzību un ekosistēmu attīstību nākotnē.

Konferencē piedalīsies: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Dabas aizsardzības departamenta direktore Daiga Vilkaste, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents Andrejs Krasņikovs, Latvijas Universitātes profesore Iveta Šteinberga, Publisko tiesību institūta direktors Arvīds Dravnieks, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektors Edmunds Teirumnieks, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūta BIOR direktors Aivars Bērziņš, Latgales uzņēmējdarbības centra vadītājs Vladislavs Stankevičs, SIA „Lat Cosmetics” valdes priekšsēdētājs Jevgeņijs Lukašenoks, Rīgas Stradiņa Universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš, Zemkopības ministrijas Zivsaimniecības departamenta direktora vietnieks Ričards Derkačs, Banku augstskolas rektors Andris Sarnovičs, Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā padomnieks Mārtiņš Zemītis, SIA “Latgales dārzeņi un loģistika” valdes loceklis Edgars Romanovskis, Valsts vides dienesta Rēzeknes reģionālās vides pārvaldes direktore Ērika Ruskule, Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās pārvaldes direktore Anda Zeize, Lauku atbalsta dienesta Austrumlatgales reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītājs Aigars Puncuļs, Latvijas Studentu apvienības prezidente Maira Belova, Latvijas Studentu apvienības Sociālā virziena vadītāja Eiženija Matiļeviča, Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme” valdes priekšsēdētāja Līga Kondrāte, Ekonomikas ministrijas Inovācijas departamenta Inovācijas politikas nodaļas vecākais eksperts Reinis Lasmanis un vairāki citi valstisko un nevalstisko institūciju pārstāvji.

KONFERENCES PROGRAMMA

Konference notiks projekta “Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” ietvaros, un tā īstenošanā piedalās Ludzas novada pašvaldība. Projekta pasākumi tiek rīkoti, īstenojot Latvijas vides aizsardzības fonda multisektoriālā projekta “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” aktivitāti. Projekta īstenotāji ir Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija un partneri – Rēzeknes, Ludzas, Madonas novadu pašvaldības, biedrība „Latvijas Inovatoru apvienība” un biedrība „Biomasas Tehnoloģiju centrs”.

Projekts „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.

Informē

Andra Mangale,

projekta koordinatore

coloring.cool