LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija
Ludza
Mostly clear
16°C
 
A A A

Šogad zviedru Lūcijas dienas koncerts “Santa Lucia” arī Ludzā

sweŠogad 13. decembrī  plkst. 16.00 Zviedrijas vēstniecība Latvijā pirmo reizi organizē “Santa Lucia”  Ziemassvētku koncertu Ludzas pilsētā, kas šogad būs trešais aiz Daugavpils un Rīgas koncertiem. Ludzu izvēlējāmies tāpēc, ka pilsētas nosaukums ir cēlies no Lūcijas vārda, un Lūcijas dienas koncerts ir viena no senākajām un skaistākajām tradīcijām Zviedrijā.

Lūcijas koncerts notiks Zviedru dienu ietvaros, kad pilsētā viesosies Zviedrijas vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms. Vizītes laikā vēstnieks tiksies ar Ludzas novada pašvaldības un domes vadība, kuras laikā abas puses diskutēs par sadarbības iespējām nākotnē. Ludzas pašvaldības telpās ikvienam ir iespēja apmeklēt Peo Jonssona izstādi “Zviedrijas un Latvijas daba.”

H.Landerholms vizītes ietvaros tiksies ar Ludzas 2.vidusskolas jauniešiem, kuriem bija iespēja piedalīties karikatūru konkursā “Aci pret aci ar klimatu”. Skolā tiks atklāta izstāde, kā arī vēstnieks uzrunās jauniešu par klimta tematiku un apbalvos uzvarētājus. Ludzas 2.vidusskolas mazākajām klasēm savukārt VOLVO piedāvās atraktīvu pasākumu par drošību uz ceļa. Tāpat arī vēstnieks apmeklēs Ludzas lielāko uzņēmumu SIA “Ariols”.

Vizītes kulminācija būs plkst. 16:00 Ludzas Romas katoļu baznīcā, kurā koris no Daugavpils izpildīs Lūcijas dienai veltīto Ziemassvētku muzikālo programmu. Visi Ludzas iedzīvotāji ir laipni gaidīti tajā piedalīties. Pēc koncerta būs iespēja tikties ar Zviedrijas vēstnieku Latvijā.

Zviedrijas vēstniecība Latvijā šogad svin 25 gadus, kopš ir nodibinātas diplomātiskās attiecības. Lūcijas dienai veltīts Ziemassvētku koncerts šogad notiks pirmo reizi arī Daugavpilī 10. decembrī ar soprāna Ineses Galantes dalību. Tāpat arī 11. decembrī Rīgas Doma baznīcā notiks gadskārtējais “Santa Lucia” koncerts.ludza-plakats

Kontakti presei:  
Evija Goluba, +371 29 66 09 30, [email protected]
Johannes Danielsson, +371 20277086, [email protected]

coloring.cool