LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Šogad Ludzas novadā tiek plānoti dažādi kultūras pasākumi

Ludzas novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes galvenā speciāliste kultūras jomā Karīna DEMKO–SENKĀNE stāsta par lielākajiem šā gada sarīkojumiem, lai mēs varētu saplānot savas brīvdienas un jau savlaicīgi aicināt viesus.

2017. – Ludzas jubilejas gads

Šogad vērienīgākie svētki novadā būs Ludzas 840 gadu jubilejas svinības, kas notiks trīs dienas: 11., 12. un 13. augustā. Pirmā diena veltīta jaunajai paaudzei: būs koncerti gan mazuļiem, gan jauniešiem, atrakcijas pilsētas parkā, diskotēka.

Sestdienas priekšpusdienā vecpilsētā notiks amatnieku izstrādājumu tirdziņš, turpat uz īpaši šim gadījumam ierīkotās brīvdabas skatuves sadraudzības koncertā uzstāsies gan pašmāju kolektīvi, gan viesmākslinieki.

Šai pašā dienā Ludzas Mazā ezera pludmalē plānoti sporta svētki.

Bet vakarā visi pulcēsimies parka estrādē, lai tiktos ar Raimondu Paulu un baudītu viņa mūziku. Komponists ir piekritis koncertēt Ludzā.

Pēc koncerta ballē spēlēs kāda populāra šlāgermūzikas grupa.                                                

Svētdiena būs veltīta teātra mākslas cienītājiem. Notiks vairākas amatierteātru izrādes.

Ir domāts par to, lai pilsētas svētkos būtu ko darīt visu paaudžu cilvēkiem, lai pasākumi

būtu iespējami dažādi.

Jubilejas sarīkojumu cikls iesāksies jau 28. maijā, kad pilskalnā notiks XX Latvijas Tautas mūzikas festivāls. Šajā sarīkojumā gaidām ierodamies tautas muzikantus arī no citām Baltijas valstīm.

Dievkalpojums par Ludzu un ludzāniešiem paredzēts nevis svētku laikā, bet gan to priekšvakarā – 6. augustā.

Gaidītas un tradicionāli kupli apmeklētas ir Klaidoņu dienas, kas šovasar  notiks jūlija beigās. Domāju, ka par tradīciju kļūs pērnvasar atsāktais rokfestivāls jauniešiem. Šogad tas pieskandinās Ludzu 4. augustā.

Gatavojamies Latvijas simtgadei

Šajā gadā ļoti atbildīgs notikums gaida korus, deju kolektīvus, jo notiks atlases skates lielajiem simtgades Dziesmu un deju svētkiem. Folkloras kopas gatavojas festivālam „Baltica”, kas 2018. gadā skanēs Latvijā.

28. oktobrī pirmoreiz notiks Ludzas novada amatierteātru skate, jo teātra kolektīvu skaits novadā palielinās.

Pirmo reizi novadā plašāk plānots atzīmēt 4. maiju. „Baltā galdauta svētkos” Ludzā aicināti piedalīties visa novada iedzīvotāji. Šai dienā iecerēts stādīt ozolus pilsētā un pagastos.

Sekojiet afišām: Ludzas TN būs iespēja apmeklēt pašmāju kolektīvu un viesmākslinieku koncertus, savs kultūras pasākumu plāns ir arī katrā pagastā.

Pērn – Latvijas un Latgales mēroga pasākumi

– Man pagājušais bija pieredzes uzkrāšanas gads – ļoti bagāts un interesants. Domāju, ka Ludzas vārds ar cieņu un atzinību tika daudzināts ļoti daudzās Latvijas vietās, kad jaunie dejotāji atgriezās mājās no festivāla „Latvju bērni danci veda”. Tik plaša mēroga pasākums Ludzā ilgi nebija piedzīvots. Organizatoru darba grupa BJC vadībā pierādīja, ka spējam uzņemt tūkstošiem viesu, ka mazai pilsētai ir pa spēkam labi organizēt valsts mēroga festivālu. Ludzā pagājušajā gadā sadziedājās Ziemeļlatgales skolu folkloras kopas, sadancojās Latgales jauniešu deju kolektīvi.

Uzskatu, ka ļoti saturīgi, interesanti un daudzveidīgi bija novada „Bīzī svātki”, kuru sagatavošanā katra pagasta kultūras darbinieki un aktīvākie iedzīvotāji bija ieguldījuši lielu darbu. Gandrīz katrā pagastā notika vismaz viens novada mēroga pasākums. Izdevās folkloras festivāls „Gorūza”, kas notika muzeja Brīvdabas nodaļā.

Pašvaldība finansiāli atbalstīja 11 no 17 konkursam iesniegtajiem Mazajiem kultūras projektiem.

Esmu dzirdējusi daudz jūsmīgu atsauksmju par Intara Busuļa piedalīšanos pilsētas svētku koncertā. Tagad, kad mums ir mūsdienīgs, labi aprīkots TN, mums būs daudz vairāk iespēju tepat Ludzā aicināt koncertēt slavenus māksliniekus.

Paldies par darbu visu 11 novada TN vadītājiem, visiem amatiermākslas kolektīvu vadītājiem, dalībniekiem, visiem, kuri paši piedalās kultūras dzīves organizēšanā un apmeklē pasākumus. Lai notikumiem bagāts 2017. gads! – novēl Karīna Demko-Senkāne.

Vanda ŽULINA, korespondente

Pasākumu plāns – sadaļā “Kultūra”

coloring.cool