LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Clear
-4°C
 
A A A

Šogad par “Tīrības dienu” mēnesi izvēlēts oktobris

Oktobrī Latvijā norisināsies akcija “Tīrības dienas”, kuru laikā iedzīvotāji, biznesa un valsts institūcijas tiks aicinātas sakopt un satīrīt ikvienu valsts stūrīti, sākot no savām mājām, uzņēmumiem un pagalmiem, beidzot ar parkiem, pļavām un mežiem. “Tīrības dienu” ietvaros tiks rīkotas dažādas aktivitātes, kurās iesaistīties varēs ikviens, kam rūp tīra un sakopta vide.

“Tīrības dienu” mērķis ir mudināt iedzīvotājus ar lielāku atbildību izturēties pret savu valsti, uzturēt tīru un sakoptu, kā arī ar neiecietību izturēties pret tās piemēslotājiem. Tāpat akcijā iesaistīties aicināti uzņēmumi, simboliski kopīgiem spēkiem iztīrot Latviju un veicinot ilgtspējīgu attīstību.

“Šogad rudens talkai ir izvēlēts oktobra mēnesis, jo tas ir laiks, kad ir iespēja Latviju attīrīt no sabirušām lapām, atkritumiem un putekļiem, sagatavojot tīru zemi ziemas baltajam sniegam. Vēršamies pie uzņēmumiem, kas apzinās sevi kā neatņemamu Latvijas valsts sastāvdaļu, kuriem rūp Latvijas liktenis, kas vēlas līdzdarboties vietējās vides sakopšanā un saglabāšanā, piesakoties par informatīvajiem un finansiāliem atbalstītājiem un aicinot sabiedrību padarīt Latviju tīrāku un labāku,” stāsta “Tīrības dienu” organizatoru pārstāve Linda Osīte.

“Tīrības dienu” norises laikā tiks apzinātas Latvijas netīrākās, piemēslotākās vietas, organizējot tīrības komandas uz konkrētajiem punktiem, tās savedot kārtībā. Lai rādītu piemēru, liela uzmanība “Tīrības dienu” ietvaros tiks veltīta labo piemēru – sakoptāko māju, biroju un pagalmu – izcelšanai, tādējādi vēlreiz pierādot, ka mēs varam, ja tikai labi gribam. Tāpat tiks organizēti dažādi konkursi par aktīvāko tīrības inspektoru, čaklāko uzņēmumu – tīrības komandu un labāko padomu, kā ieviest tīrību ikvienā dzīves sfēra.

Sagaidāms, ka tāpat kā pavasara akcijā, arī tagad dabas sakopšanas talku organizēšanā iesaistīsies pašvaldības, ne tikai aicinot iedzīvotājus sakopt Latvijas reģionus, bet arī palīdzot ar problemātisko rajonu, nesakoptu vietu apzināšanu un darbu organizēšanu. Latvijā ir cilvēki, kas gatavi strādāt, palīdzēt, uzkopt. Viņiem jāļauj būt noderīgiem.

“Kļūstot par “Tīrības dienu” atbalstītāju, jūs iegūstat ne tikai pozitīvas emocijas un pateicību, bet arī plašu publicitāti medijos, iespēju piedalīties TD publiskajos pasākumos, stāstīt par savu uzņēmumu, uzlabot tā tēlu un reklamēt medijos,” turpina “Tīrības dienas” organizatore.

Ja saredzat savas iespējas atbalstīt Latvijas sakopšanu, esat aicināti sazināties ar “Tīrības dienu” biroju: piedalies@tiribasdienas.lv, tālrunis26831571. Vairā informācijas par “Tīrības dienu” aktivitātēm: www.tiribasdienas.lv.

Vairāk informācijas:
Linda Osīte,
Tīrības dienu birojs
Tel.: 26831571
E-mail: piedalies@tiribasdienas.lv
www.tiribasdienas.lv