LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 27. novembris
Lauris, Norberts
Ludza
Cloudy
0°C
 
A A A

Sociālā drošības tīkla atvieglojumi veselības aprūpes saņemšanai trūcīgajiem pacientiem

No 1.oktobra trūcīgajiem pacientiem:

1. Nekādas pacientu iemaksas nav jāmaksā (ne pie ģimenes ārsta, ne pie speciālista, ne uz izmeklējumiem, ne slimnīcās). Bez tam, trūcīgās personas būs atbrīvotas arī no pacienta līdzmaksājuma 15 latu apmērā par vienā ārstēšanās reizē slimnīcā veiktajām ķirurģiskajām operācijām.

2. Trūcīgie pacienti atbrīvoti no maksas par uzturēšanos “slimnīcu viesnīcās”, ja pa dienu ārstējas dienas stacionārā.

Veselības aprūpes sistēma šobrīd tiek pārorientēta no slimnīcu aprūpes uz ambulatoro un aprūpi dienas stacionāros. Daudzās slimnīcās tiek vairāk attīstīta ārstēšanās dienas stacionāros. Tomēr daudziem pacientiem no lauku reģioniem rodas problēmas izbraukāt uz ārstēšanos katru dienu. Lai šo problēmu risinātu, slimnīcas sāk veidot tā sauktās “slimnīcu viesnīcas”, kurās pacientiem tiks piedāvāta iespēja nakšņot. Tādējādi pacienti, kuri ārstēsies dienas stacionāros, ietaupīs uz transporta izdevumu un uzturēšanās izdevumu rēķina.

3. Valsts apmaksās trūcīgām personām izdevumus par kompensējamajiem medikamentiem apmaksās pilnā apmērā, ja izdevumi par valsts nekompensēto daļu kalendārā gada laikā sasniedz 50 latus, bet 2009. gadā -12,5 latus

No 2009.gada 1.oktobra trūcīgie pacientu varēs saņemt bezmaksas kompensējamās zāles arī to slimību ārstēšanai, kurām šobrīd ir noteikta 75% vai 50% kompensācija no valsts, bet atlikusī starpība 25% un 50% bija jāpiemaksā aptiekai pašiem.

Kas jādara, lai saņemtu šādu atlaidi?

1. solis Jākrāj čeki Iegādājoties kompensējamos medikamentus, ir jāsaglabā maksājuma dokumenti (kases čeks vai kvīts EKA čekam), kurā papildus norādīts pacienta personas kods un zāļu nosaukums, ko izsniegs aptiekā.

2. solis Jāseko līdzi čeku summai, kas samaksāta kā līdzmaksājums par zālēm Čeku summai par kompensējamo medikamentu valsts nekompensēto daļu kalendārā gada laikā jāsasniedz 50 latus, vai no šā gada oktobra līdz 31. decembrim 12,5 latus!

3. solis Jāsagatavo visi nepieciešamie dokumenti

– “Izziņas par atbilstību trūcīgas ģimenes (personas) statusam” kopija;

– kases čeki, kvītis EKA čekam (oriģināli), kas apliecina maksājumu par kompensējamām zālēm;

– iesniedzot dokumentus uz vietas būs jāuzraksta arī iesniegums, ko palīdzēs izdarīt speciālisti.

4. solis Jādodas uz veselības norēķinu centru pēc izziņas uz Veselības norēķinu centra teritoriālajām nodaļām (bij. VOAVA nodaļām) Rīgā, Cēsu ielā 31 k-3 (6.ieeja) tālr. 67201282 vai Jelgavā, Kuldīgā, Daugavpilī, Smiltenē. Pēc visu nepieciešamo dokumentu un iesnieguma iesniegšanas (var nosūtīt arī pa pastu) Veselības norēķinu centra teritoriālajā nodaļā, pacientam piecu darba dienu laikā tiks izsniegta speciāla izziņa (pēc pieprasījuma var tikt nosūtīta arī pa pastu). Ja izdevumi par kompensējamo medikamentu valsts nekompensēto daļu pārsniegs noteikto limitu, tad pārmaksāto naudas summu atmaksās pacientam, pārskaitot naudu uz pacienta bankas kontu.

5. solis Ar izziņu jādodas uz aptieku un jāsaņem zāles bezmaksas Kad pacientam atkal nepieciešamas kompensējamās zāles, aptiekā kopā ar īpašo recepti jāuzrāda arī Veselības norēķinu centra izdotā izziņa un var saņemt zāles bezmaksas.

SVARĪGI IEVĒROT! ATLAIDE UN ŠIE NOTEIKUMI ATTIECAS TIKAI UZ LĒTĀKAJĀM ZĀLĒM LĪDZVĒRTĪGU ZĀĻU GRUPĀ! Ja pacients izvēlas cita ražotāja zāles, kuras ir ar tādu pašu zāļu aktīvo vielu, bet dārgākas, tad starpība jāpiemaksā pacientam pašam

coloring.cool