LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 27. novembris
Lauris, Norberts
Ludza
Cloudy
0°C
 
A A A

Skolu absolventi aicināti pieteikties NVA bezmaksas karjeras konsultācijām

nva_logoTiem izglītības iestāžu absolventiem, kuri vēl nav izlēmuši par ko kļūt un kādu profesiju apgūt, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā iespēju apmeklēt karjeras konsultantu. Pieteikties karjeras konsultācijai var jebkurā no 28 NVA filiālēm visā Latvijā.( NVA Filiāļu kontaktus skat. šeit: http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=2&mid=27)

NVA karjeras speciālisti jauniešus klātienē var nokonsultēt karjeras izvēles, plānošanas un profesionālās piemērotības jautājumos. Karjeras konsultants palīdzēs apzināties un risināt tās problēmas, kas jaunietim var traucēt pareizai profesionālās nākotnes izvēlei, tālākai izglītībai vai darba meklējumiem, kā arī motivēs un iedrošinās jauniešus, veidojot karjeru, būt aktīviem un mobiliem.

Būtisku informatīvu atbalstu karjeras jautājumos jaunietim var sniegt arī NVA mājaslapas sadaļa „Karjeras pakalpojumi” (http://www.nva.gov.lv/pkiva/), kur atrodama dažāda ar karjeras veidošanas un izglītības iegūšanas jautājumiem saistīta informācija. Šeit jaunietis var izpildīt testus profesionālo interešu, vadošās motivācijas noskaidrošanai (http://www.nva.gov.lv/pkiva/index.php?cid=11). Piemēram, jauniešiem, kuri nav izvēlējušies savu turpmāko profesiju, ļoti noderīga var būt anketa „Orientācija”. Šī anketa palīdzēs noteikt jaunieša profesionālo interešu sfēru, noskaidrot, kādās profesionālās darbības jomās viņš varētu sevi realizēt. Interešu tests jauniešiem ir saistīts ar Izglītības iespēju datu bāzi un profesiju aprakstiem. Savu personības tipu un tam atbilstošas profesijas ļaus noskaidrot „Pašnoteicējs jauniešiem”, bet anketa „Motivācijas izpēte – darba veidu motivācija” palīdzēs noteikt savu vadošo motivāciju – strādāt individuāli kā uzņēmējam vai grupā kā darba ņēmējam.

NVA ir izveidota visplašākā profesiju aprakstu datu bāze, kurā var izlasīt 500 profesiju aprakstus, uzzināt par interesējošās profesijas darba apstākļiem, izaugsmes izredzēm, nepieciešamo izglītību un tās ieguves iespējām. Katras profesijas aprakstam pievienota „Prasmju noteikšanas lapa”, kas palīdz izvērtēt personisko īpašību, interešu un prasmju atbilstību izvēlētajai profesijai. Informāciju var meklēt un atlasīt alfabētiskajā secībā vai pēc interešu jomām.

NVA mājaslapā ievietota arī darba meklētāja rokasgrāmata „Ceļā uz darbu: soli pa solim”. Rokasgrāmatā ir iekļautas arī 16 darba lapas, kuru aizpildīšana palīdzēs precīzāk izzināt sevi un sagatavoties rezultatīvai darba meklēšanai.

Nepieciešamības gadījumā karjeras konsultants var ieteikt jaunietim apmeklēt arī kādu no aktīvajiem nodarbinātības pasākumiem, piemēram, “Darbnīcas jauniešiem”. Šajā NVA jaunajā pasākumā var piedalīties NVA reģistrētie jaunieši bezdarbnieki vecumā no 15 līdz 24 gadiem, kuri nav ieguvuši profesionālo izglītību vai nav bijuši iepriekš nodarbināti. Deviņu nedēļu laikā izglītības iestādē „Darbnīcu jauniešiem” dalībnieki varēs iepazīt trīs profesionālās izglītības programmas, katrai no tām veltot trīs nedēļas. Jaunietis, piedaloties teorētiskajās un praktiskajās nodarbībās, uzzinās katras profesionālās izglītības programmas specifiku un iegūs pirmo profesionālo pieredzi, lai vēlāk varētu mērķtiecīgi izvēlēties tieši viņam piemērotu turpmākās izglītības un profesionālās darbības jomu.

Sagatavoja:

Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālr. 67021744; 67021808

[email protected]

coloring.cool