LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris
Ignats, Virgīnija
Ludza
Cloudy
0°C
 
A A A

Skolēni zina, kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā

uguns_pavelnieks-625x209Noslēgusies Valsts reģionālās attīstības aģentūras sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu rīkotā konkursa „Uguns pavēlnieks” pirmā kārta, kas apliecina – 7. un 8. klašu skolēni zina, kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā.

Konkursā piedalījās 186 komandas no visas Latvijas, demonstrējot teorētiskās zināšanas testā. Tā rezultāti apliecināja, ka skolēni apzinās uguns bīstamību un ir informēti par pareizu rīcību ugunsgrēka gadījumā. Komandas atbildējušas pareizi vidēji uz 8 no 10 testa jautājumiem.

Visvairāk neskaidrību ir par ugunsgrēka autonomā detektora uzstādīšanas nepieciešamību. To atspoguļo arī konkursa mājas lapā www.draugiem.lv/ugunspavelnieks publicētās aptaujas rezultāti – no 1058 respondentiem 594 atzīst, ka viņu mājās nav uzstādīti dūmu detektori, bet 234 pat neplāno tos izvietot. Daļa jauniešu arī kūlas dedzināšanu uzskata par atļautu, ja to veic savā privātīpašumā stingrā uzraudzībā.

Šobrīd noskaidrotas katra reģiona piecas visvairāk punktus ieguvušās komandas, kas tālāk tiksies reģionālajās atlasēs un turpinās cīnīties par UGUNS PAVĒLNIEKA titulu un galveno balvu – braucienu visai komandai uz Šveici.

Latgalē reģionālais konkurss norisināsies 23.aprīlī Daugavpilī, Daugavpils Valsts ģimnāzijā, Latgales reģionu pārstāvēs Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Aglonas un Rēzeknes 1.vidusskolas, Pelēču pamatskolas un Ludzas pilsētas ģimnāzijas komanda;

Konkurss tiek organizēts Latvijas – Šveices sadarbības programmas individuālā projekta „Atbalsts ugunsdrošības pasākumiem pašvaldību vispārējās izglītības iestādēs” ietvaros, kas paredz ugunsdrošības sistēmu ierīkošanu 118 vispārējās izglītības iestādēs visā Latvijā, kurās bērni uzturas visu diennakti un līdz šim vēl nav veikti ugunsdrošības sistēmas uzlabojumi.

coloring.cool