LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 20. maijs
Venta, Salvis, Selva
Ludza
Showers
14°C
 
A A A

Skolēni iepazīst pašvaldības darbu

Attēlā: Amanda Poikāne no Kārsavas vidusskolas ar Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Edgaru Mekšu

Šodien 6. aprīlī “Ēnu dienas” ietvaros Ludzas novada pašvaldībā viesojās audzēknes no Ciblas un Kārsavas vidusskolas. Jaunietes ēnoja Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Edgaru Mekšu un sabiedrisko attiecību speciālistes.

Attēlā: Helēna Puisāne no Ciblas vidusskolas ar Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Edgaru Mekšu

Ludzas novada pašvaldība jau vairāku gadu garumā atbalsta karjeras izglītības akciju un sniedz iespēju skolēniem izzināt dažādu profesiju pārstāvjus. Gūtā pieredze jaunajiem un zinātkārajiem skolēniem jeb “ēnotājiem” bieži vien ir kā apliecinājums tam, vai iecerētā profesija, izvēlētais studiju virziens ir pareizs. 

“Ēnu diena” ir skolēnu karjeras izglītības pasākums 1. -12. klašu skolēniem un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem, kuras laikā ēnotāji atrod un apmeklē kādu noteiktu darba vietu un vēro ēnu devēja darbu un pienākumus. Šogad, pēc divu gadu pārtraukuma, ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstina 1827 ēnu devēji, kopumā piedāvājot 6362 vakances.

Informāciju sagatavoja
Sabiedrisko attiecību speciālistu ēnotāja
Amanda Poikāne


Savukārt, pirmdien, 4. aprīlī pašvaldībā viesojās Ludzas Mūzikas pamatskolas 4. klases audzēkņi – Raitis Banga, Baiba Birule, Matvejs Čurakovs un Ilvars Tjaguns. Jaunieši Sociālo zinību un vēstures priekšmeta ietvaros izstrādā projektu “Ievērojamas personības manā novadā”. Skolēni iepazinās ar Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Edgaru Mekšu un guva priekšstatu par priekšsēdētāja ikdienas darba pienākumiem.  

 

 

 

 

coloring.cool