LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija
Ludza
Mostly sunny
21°C
 
A A A

Skolēni „ēno” Ludzā

12. februārī visā Latvijā notika skolēnu vidū populārā ”Ēnu diena”, arī Ludzas novada skolu audzēkņi iesaistījās šajā akcijā.IMG_0789

Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrā „Ēnu dienas” ietvaros jauniešiem bija iespēja iegūt vairāk informācijas par interesējošo profesiju. Vairākums skolēnu šeit bija no jaunākajām klasēm – bērniem bija iespēja pamācīties strādāt ar video kameru un darboties ar aparatūru, par ko viņi bija sajūsmā. Tāpat TV operators piedāvāja skolēniem pafilmēties kameras priekšā un iejusties dažādās lomās. Viens no puišiem bija iejuties intervētāja lomā, bet otrs intervējamā lomā. Visvairāk skolēniem patika montāžas darbs, kuru viņi vēroja ar ieinteresētību un aizrautību.

IMG_0777„Ēnu diena” notika arī citās iestādēs. Piemēram, ziedu veikalā „Madam Nataļi” par floristi bija pieteikusies 9. klases skolniece Andžela Veženkova, kura ar entuziasmu mācījās veidot ziedu kompozīcijas. Taču viņas pašas aicinājums ir kļūt par interjera dizaineri.

IMG_0780Nākamā manis apmeklētā iestāde bija aptieka „Certrārija”, kur satiku Lailu un Samantu no 10. Klases – viņas vēlas nākotnē kļūt par farmaceitēm un saistīt savu dzīvi ar šo profesiju.

Apmeklēju vēl vienu ziedu veikalu „Rudais kaķis un āboliņš”, kur sastapu divas 10. klases audzēknes – Sintiju un Valēriju. Meitenes tā īsti nav pārliecinātas, par ko vēlētos kļūt nākotnē, jo vēl tikai apsver dažādus variantus.IMG_0783

„Ēnu diena” ir tā diena, kad katrs skolēns var vairāk uzzināt par savu iecerēto nākotnes profesiju un izvēlēties tieši to profesiju, par kuru ir pārliecināts. Mūsdienās ir daudz dažādu iespēju, taču pati populārāka jauniešu vidū joprojām ir robežsarga profesija. Tāpat jāatzīst, ka ar katru gadu arvien vairāk paliek to jauniešu, kas vēlas „ēnot” savas sapņu profesijas pārstāvi, jo tā var iegūt vairāk informācijas par potenciālo nākotnes profesiju.

 

Aija Krauze,

sabiedrisko attiecību studente

coloring.cool