LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 02. jūlijs
Lauma, Ilvars, Halina
Ludza
Partly cloudy
18°C
 
A A A

Skandināvu mākslinieki iestudē izrādi kopā ar jauniešiem no Ludzas

13. jūnija vakarā Ludzas Novadpētniecības muzejā valdīja patiesi maģiska gaisotne. Ludzā viesojās skandināvu mākslinieku grupa “ENT”, kas ar savu performanci, kas tapa sadarbībā ar Ludzas jauniešiem, pārsteidza ikvienu klātesošo.

“ENT” ir skandināvu mākslinieku apvienība no Norvēģijas un Zviedrijas, kas savās izrādēs demonstrē tradicionālo mūziku un laikmetīgo cirku. Projekta “Craftways” ietvaros Ludzā norisinājās dažādas meistarklases, kuru laikā mākslinieki savas prasmes iemācīja arī vietējiem jauniešiem. Mākslinieku performances ierasti tiek veidotas pēc principa, lai atstātu izteikti paliekošu iespaidu uz auditoriju. Izrādes laikā tika demonstrēti dažādi cirka triki, muzikāli priekšnesumi.

Pēc izrādes klātesošie tika aicināti baudīt vakaru spēlējot spēles un nogaršojot uz ugunskura vārītu zupu. Vakars bija saulains un pozitīvs, muzeja teritorija ir sakopta un ļoti mājīga vieta, kur baudīt nesteidzīgu atpūtu, to novērtēja arī pilsētas viesi.

Aktivitātes norisinājās projekta “Craftways” ietvaros. Projekta galvenā ideja ir nodot tradicionālās prasmes un arodus jaunākajām paaudzēm un šī mērķa sasniegšanai piesaistīt jaunus amatniekus vietējo arodu pētīšanā un praktizēšanā.

Jau iepriekš projekta ietvaros tika izremontēts un aprīkots J. Soikāna Ludzas mākslas skolas kokapstrādes kabinets, notika kopīgie semināri “Baltu un slāvu kultūrvēsturiskā mantojuma kopīgās un atšķirīgas pazīmes” un “Dzīves koks Baltijas kultūrā”, Ludzas jaunie amatnieki viesojušies Moletu pilsētā, kā arī Moletu jaunie amatnieki ir apmeklējuši Ludzu. Bildes no vizītes skatāmas ŠEIT.

 

Projekts tiek īstenots Eiropas kaimiņattiecību instrumenta ietvaros un to finansē Eiropas Savienība.

Šo publikāciju finansē Eiropas Savienība. Par šīs informācijas saturu pilnībā ir atbildīga Ludzas novada pašvaldība, un tas nekādā veidā nevar tikt izmantots, lai atspoguļotu Eiropas Savienības uzskatus.

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska,

Ludzas novada pašvaldības vecākā projektu vadītāja Viola Andruščenko

 

coloring.cool