LV RU EN

Pirmdiena, 2022. gada 26. septembris
Kurts, Knuts, Gundars
Ludza
Partly sunny
7°C
 
A A A

Skaļās lasīšanas konkurss Ludzā

Piektdien, 17.septembrī, Ludzas novada bibliotēkā norisinājās reģionālās Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības. Pasākums Latvijā norit jau piekto gadu un tā galvenais mērķis ir sekmēt bērnu interesi par lasīšanu un grāmatām, kā arī pilnveidot prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai. Konkurss notiek trīs posmos – sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību reģionālā finālā  piedalījās septiņi skolēni no Ciblas vidusskolas, Ludzas pilsētas vidusskolas un Ludzas 2.vidusskolas. Viņiem bija trīs minūšu laikā jāpastāsta gan par sevi, gan par grāmatas izvēli, gan izteiksmīgi jānolasa grāmatas fragments.

Sacensības vērtēja kompetentā žūrija šādā sastāvā: Ludzas Kultūras nama direktore Valentīna Razumovska, Ludzas novada izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Inese Romanova un Mežvidu pagasta bibliotekāre, latviešu valodas un literatūras skolotāja, dzejniece Inta Nagla. Tika vērtēta dalībnieku runu, uzsvaru lietojums, lasīšanas temps un prasme veidot emocionālu kontaktu ar auditoriju.

Pirmo vietu un reģiona lasīšanas čempiona titulu ieguva Ludzas pilsētas vidusskolas skolnieks Linards Losāns. Viņš lasīja fragmentu no Deiva Pilkija grāmatas “Supervaronis Kapteinis Apakšbiksis un runājošo klozetpodu uzbrukums”.

Otro vietu ieguva Ludzas pilsētas vidusskolas skolnieks Gatis Eikins, bet trešo vietu ieguva Ludzas pilsētas vidusskolas skolniece Tīna Birnika.

Paldies skolotājiem Svetlanai Andrušķevičai, Līgai Artihovičai, Allai Kalvītei, Dainai Purinai, Elitai Romanovskai, Inai Šteimanovai par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā sacensībām.

24.septembrī čempions kopā ar atbalstītājiem dosies uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, lai piedalītos Nacionālās Skaļās lasīšanas finālā. Lai veicas!

Informāciju sagatavoja Ludzas novada bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas vadītāja un Nacionālās Skaļās lasīšanas reģionālā kuratore Erika Bricika