LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 25. oktobris
Beāte, Beatrise
Ludza
Mostly clear
5°C
 
A A A

SK Latgols aprīkojas ar PlayGineering Systems automatizēto filmēšanas un straumēšanas risinājumu

Latgales vadošais sporta klubs SK Latgols kļūst par pirmo klubu, kas savu spēlētāju tehnikas pilnveidei un spēļu popularizēšanai turpmāk izmantos PlayGineering Systems tehnoloģiju piedāvātās iespējas.

Viens no Latgales vadošajiem Sporta Klubiem- SK Latgols sper soli tālāk kluba attīstībā un piesaka sevi kā tehnoloģiski aprīkotāko handbola klubu Latvijā. 2017.gada izskaņā Ludzā bāzētais klubs piedalījās Eiropas Savienības Fondu projektā “Leader’’, kas finansiāli atbalsta lauku infrastruktūras uzlabošanu un brīvā laika pavadīšanas pilnveides iespējas. Veiksmīgais pieteikums šajā projektā ļāva klubam iegūt finansējumu, ko izmantot, lai atrisinātu problēmu, ar kuru saskaras teju ikviens vidēja un maza izmēra klubs – spēļu ierakstīšana un translācija.

Gan faniem, gan treneriem ir liela interese un nepieciešamība redzēt video ierakstu no spēlēm un arī treniņiem, bet šāds pakalpojums sporta klubam izmaksā 300 EUR par spēli, kas, vidēji gadā izspēlējot aptuveni 50 spēles, rada 15 000 eiro lielus tēriņus. Klubs neslēpj, ka bieži vien ir nācies lūgt kādam no kluba pārstāvjiem vai faniem ierakstīt spēli izmantojot viedtālruni vai no mājām līdzi paņemto kameru, bet gandrīz katru reizi iegūtā materiāla kvalitāte ir bijusi nepietiekama, lai to izplatītu faniem internetā vai izmantotu priekš stratēģisku lēmumu pieņemšanas.

Saprotot, ka ilgāk tā nevar turpināt, klubs sāka meklēt tirgū pieejamus risinājums, kas būtiski samazinātu šīs izmaksas un dotu pašvaldības iedzīvotājiem pievienoto vērtību. Idejas risinājumiem meklētas pat Francijā, kas ir viena no lielvalstīm Eiropas handbolā. Tieši Parīzes pašvaldība 2017.gada vasarā ir nodrošinājusi vairākus savus mazā un vidējā līmeņa sporta klubus ar PlayGineering Systems automātiskās filmēšanas sistēmu, kas pilnībā autonomi un bez nekādām operatoru izmaksām var nodrošināt gan spēļu materiāla ierakstīšanu, gan translāciju internetā, ko pašvaldības iedzīvotāji var skatīties spēles laikā tiešraidē kluba YouTube kanālā vai arī pēc tam jebkurā sev ērtā laikā.

Īpašs priekš SK Latgols bija fakts, ka sistēma ir izstrādāta Latvijā. Jau vairākus gadus Rīgā bāzētais uzņēmums PlayGineering Systems ir radījis inovatīvus sporta spēļu ierakstīšanas un analītikas risinājumus, kas ir pieejami arī Latvijas klubiem. Pateicoties sistēmas mobilitātei, ir iespējams kameru sistēmu pārvietot no iekštelpām uz āra pasākumiem mazāk kā stundas laikā, kas atļauj sistēmas īpašniekam to izmantot, lai ierakstītu un straumētu arī citus komandu sporta veidus.  

Risinājums pirmo reizi tika izmantots 18.martā SynotTip Virslīgas handbola spēles SK Latgols pret ASK/LSPA.automātiskai filmēšanai un straumēšanai internetā, tādējādi ļaujot kluba faniem sekot līdzi spēlei.

Biedrība “Sporta klubs “Latgols”” sistēmu iegādājusies realizētā projekta “Sporta spēļu automātiskās filmēšanas sistēmas iegāde sporta un tehnoloģiju popularizēšanas veicināšanai” ietvaros ar Lauku Atbalsta dienesta atbalstu (LAD piešķirtais Nr.:17-01-AL34-A019.2201-000005) Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros.

Staņislavs Narnickis,

SK Latgols

coloring.cool