LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 01. augusts
Albīna, Albīns
Ludza
Partly sunny
21°C
 
A A A

Siltumenerģijas tarifs Ludzā nemainās

siltumenergijaSākusies jauna apkures sezona. Par to, vai šajā sezonā gaidāmas kādas pārmaiņas, kas padarīts, gatavojoties apkures pieslēgšanai un citām siltumapgādes sezonas sākšanās aktualitātēm, jautājām Jurim Kovšelam, SIA “Ludzas apsaimniekotājs” Siltumapgādes iecirkņa vadītājam.

Pirmā māja siltumu saņēma jau 23. septembrī

– Kurā brīdī daudzdzīvokļu nama apkures sistēmā sāk ieplūst siltums, nu jau vairākus gadus nosaka paši mājas iedzīvotāji. Tā šoruden vienai mājai apkure tika pieslēgta jau 23. septembrī.  Līdz septembra beigām siltumu vēlējās saņemt 13 mājas,  lielākajā daļā namu apkures sezona sākās 4. – 5. oktobrī, bet K. Barona ielā Nr. 6 siltums no centrālās apkures sistēmas nebija nepieciešams pat vēl 19. oktobrī. “Lauktehnikas” rajonā apkure tika pieslēgta 7. oktobrī. 

Ja agrāk, pieslēdzot mājai apkuri, ņēmām vērā mājas kopējo parādu par siltumenerģiju, tad tagad tas neietekmē siltuma pieslēgšanas datumu, jo katrā mājā ir īrnieki un dzīvokļu īpašnieki, kas regulāri norēķinās par apkuri, un viņus nedrīkst ietekmēt kaimiņu parādi.

Ja salīdzina ar iepriekšējiem gadiem, kopumā  nebija lielu problēmu ar atgaisošanu un sistēmas noregulēšanu mājās.

Kad mājā tiek pieslēgta apkurei, tiek uzstādīts tāds siltuma padeves režīms, kādu ir noteicis mājas vecākais. Ja iedzīvotāji vēlas siltuma režīmu mainīt, viņi vienojas, un “Ludzas apsaimniekotājam” to paziņo mājas vecākais.

Vasarā paveiktie darbi

Vasarā centrālajā katlu mājā nomainīta sūkņu vadības automātiskā sistēma. Izmaksas – 13,5 tūkstoši eiro. Darbus veica SIA “Wilo Baltic”. Sistēma nebija mainīta kopš kalu mājas uzbūvēšanas 1999. gadā.

Nomainīti vai remontēti vairāki siltumtrases posmi: pie Skolas ielas Nr. 26, pie Latgales ielas Nr. 51, Liepājas ielas Nr 2. a, Biržas ielas Nr. 1a.

Reizi gados jāpārbauda visi siltumenerģijas skaitītāji. Šovasar uz pārbaudi tika nogādāti visi 96 pilsētas skaitītāji.

“Lauktehnikas” rajona katlu mājā uzstādīts jauns apkures katls. Darbus veica firma „AGB Serviss” no Saldus.

Kā atzīst Juris Kovšels, visi vasarā plānotie darbi ir paveikti.

Iedzīvotāju parādi par siltumenerģiju pa vasaru samazinājušies

SIA “Ludzas apsaimniekotājs” grāmatvedībā noskaidrojām, cik lielā mērā vasaras sezonā ir samazinājusies par siltumenerģiju iekrātā parādu summa. Maijā tā bija 400 037,55 eiro, septembrī – 339 199,97 eiro.

Salīdzinājumam: noslēdzot iepriekšējā, 2015. gada, septembri, parāda summa bija 324 337,41 eiro. Kā redzam, parādu summa par siltumenerģiju joprojām ir iespaidīga, bet kopumā būtiski nepalielinās.

Tarifs par siltumenerģiju nemainās

Izdevums „Dienas Bizness” (DB) 2016. gada 29. septembrī ir publicējis informāciju par siltumenerģijas tarifu Latvijas pilsētās. Šajā tabulā starp 42 Latvijas pilsētām Ludzas siltumenerģijas tarifs ir minēts kā septītais zemākais. Vislētākais siltumenerģijas tarifs ir AS “Rīgas Siltums” – 40,68 eiro par megavatstundu. Sestajā vietā ir Daugavpils siltumtīkli ar tarifu 45,85 eiro par MWH, septītajā – “Ludzas apsaimniekotājs” ar 46,06 eiro par MWH. “Rēzeknes enerģijas” tarifs – 49,77 eiro/MWH. Visaugstākais tarifs no šai tabulā minētajiem ir “Saulkrastu komunālservisam” – 69,98 eiro par MWH (cenas tabulā norādītas bez PVN).

Pēdējos gados ir kritušies siltumenerģijas tarifi tajās pilsētās, kurās kā kurināmais tiek izmantota dabas gāze, jo kritušās dabasgāzes cenas. Tur, kur apkure tiek nodrošināta ar vietējo koksni, cena praktiski nav mainījusies.

Juris Kovšels: Ludzā siltumenerģijas tarifs nav mainījies kopš 2008. gada, kad to apstiprināja Sabiedrisko pakalpojumu regulators. Kurināmais – šķelda. Tuvākajā laikā nav plānots to mainīt.

“Lauktehnikas rajonā”, kur ir atsevišķa katlu māja, tarifs ir lielāks nekā pilsētas centrā – 51 eiro par MWH. Bet arī tas, salīdzinot ar tarifu citās pilsētās, nav augsts, tas turas vidējā līmenī.

Cits jautājums ir par iedzīvotāju maksātspēju.

Ja jūs interesē siltumapgādes problēmjautājumi valstī, kuri skarti DB analītiskajā rakstā, lasiet DB 29. septembra numuru.

Korespondente Vanda Žulina

coloring.cool